Co chcesz ubezpieczyć?
Auto
NNW Dziecka
Dom
Życie
TURYSTYKA

wakacje, urlop, lato, lato 2021, wakacje 2021, ubezpieczenie podróżne, ubezpieczenie turystyczne

Wakacje 2021. Jak odpowiedzialnie zaplanować urlop?

Powoli tracimy nadzieję, że tegoroczne wakacje odbędą się w lepszych okolicznościach. Mimo że szczepienia ruszyły już kilka tygodni temu, przed nami długa droga do nabycia odporności i wyeliminowania wirusa. Szczepienia potrwają co najmniej 2 lata, a już zaczęły pojawiać się nowe mutacje. Jednak wciąż powoli przygotowujemy się do wakacyjnego urlopu. Czego możemy się spodziewać po wakacjach 2021 i jak odpowiedzialnie zaplanować urlop?

KUP UBEZPIECZENIE PODRÓŻY

Ciężko będzie zorganizować spontaniczny wyjazd typu last minute – zwłaszcza za granicę. Już w tym momencie, aby wsiąść na pokład samolotu należy okazać dowód szczepienia lub negatywny wynik na COVID-19. Test można jak najbardziej przeprowadzić, ale są to dodatkowe koszty, a na sam wynik trzeba czekać do 2 dni.

Warto odpuścić dalekie podróże – z pewnością bezpieczniejsze okażą się te bliższe wyjazdy. Im dalej zaplanujemy urlop, tym większych komplikacji możemy się spodziewać. Problemy mogą pojawić się chociażby w trakcie powrotu do domu, gdy w kraju, przez który przejeżdżamy, nagle zostaną ogłoszone obostrzenia, zakazujące wjazdu. Takie zarządzenie może także udaremnić przesiadkę lotniczą w danym państwie.

Jednak jeśli wizja urlopu we Francji, czy Hiszpanii jest na tyle kusząca, że postanowimy zaryzykować, awaryjnym planem B może okazać się ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z podróży. Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z podróży zapewnia nam ochronę w dwóch przypadkach: w razie konieczności rezygnacji z podróży lub jej przerwania. TU pokryje koszty odwołanej podróży, jeśli została ona anulowana z powodu danej sytuacji uwzględnionej w OWU.Jak zaplanować “pewniejszy” urlop? Zdecydowanie bezpieczniej będzie wybrać się na wakacje w kraju. Nie wiadomo, jaka sytuacja epidemiologiczna będzie w Polsce w letnich miesiącach, ale nie da się zaprzeczyć, że ewentualny nagły powrót, a także poniesione koszty, w kraju będą mniej problematyczne, niż w przypadku zagranicznego wyjazdu.

Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z podróży może objąć kilka zdarzeń. Odszkodowanie otrzymamy za zawarcie umowy z biurem podróży, rezerwację noclegu, zakup biletu, udział w szkoleniu/konferencji, wynajem auta, zakup biletu na wydarzenie kulturalne lub sportowe, wynajem jachtu lub uczestnictwo w rejsie. Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z podróży różni się od standardowej polisy turystycznej tym, że należy je wykupić z odpowiednim wyprzedzeniem (w zależności od TU). Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji może kosztować nas już od 140 zł (AXA, nie obejmuje przerwania podróży). Droższe warianty proponują towarzystwa Europa Ubezpieczenia – 161 zł, Signal Iduna – 221 zł (bez przerwania podróży). Cena zależy od sumy ubezpieczenia oraz zakresu. Jednak należy mieć na uwadze, że ubezpieczenie nie obejmuje sytuacji, gdy w kraju, który jest celem naszej podróży, zostaną w międzyczasie wprowadzone ograniczenia zakazujące przyjazdów. Podobnie w przypadku, gdy jedynie podejrzewamy u siebie chorobę – konieczny jest wynik testu potwierdzający zachorowanie na COVID-19. Dokładne wyłączenia i przypadki, gdy ubezpieczenie nie będzie obowiązywać można znaleźć w OWU towarzystwa proponującego ofertę.

KUP UBEZPIECZENIE PODRÓŻY

Porozmawiaj bezpłatnie
z konsultantem

Wprowadź poprawny numer telefonu
Wprowadź poprawne dane

Porozmawiaj bezpłatnie
z konsultantem

Wprowadź poprawny numer telefonu
Wprowadź poprawne dane
Wprowadź poprawne dane

NIE MAM KONTA

Jeżeli nie posiadasz konta zostanie ono stworzone w kolejnym kroku. Uczestnictwo i korzystanie jest całkowicie darmowe!