Co chcesz ubezpieczyć?
Auto
NNW Dziecka
Dom
Życie
TURYSTYKA
ubezpieczenie ac

Ranking Ubezpieczeń Mieszkania

Dlaczego przyda Ci się ubezpieczenie mieszkania?

Mimo że ubezpieczenie mieszkania nie jest obowiązkowe i nie grozi za jego brak żadna kara, to wciąż mądrze jest zadbać o takie ubezpieczenie. Mieszkania są narażone na inne zagrożenia niż domy jednorodzinne, chociażby ze względu na obecność sąsiadów wokół. Często słyszy się np. o zalaniu przez sąsiada albo o pożarach w kamienicach z powodu przestarzałej instalacji lub zaniedbania osób mieszkających obok. Innym zagrożeniem jest też ulatniający się gaz i pożar spowodowany wybuchem. Ubezpieczenie Mieszkania to polisa, która ochroni nas i nasze mienie w takich sytuacjach jak chociażby pożar, zalanie, kradzież z włamaniem (nawet do piwnicy) czy wszelkie szkody wyrządzone przez czynniki atmosferyczne.

Co zawiera ubezpieczenie mieszkania?

W podstawowej wersji ubezpieczenie mieszkania chroni elementy stałe (np. mury, drzwi, okna). Polisę można rozszerzyć o dodatkowe elementy: ruchomości (meble, sprzęt elektroniczny, instrumenty muzyczne, odzież gotówkę), dodatkowe zdarzenia w zakresie (kradzież z włamaniem, szyby). Kupując ubezpieczenie mieszkania możemy także od razu w pakiecie nabyć ubezpieczenie OC od odpowiedzialności cywilnej.  Coraz popularniejszym dodatkiem do ubezpieczenia mieszkania i domu jest usługa Home Assistance – czyli możliwość skorzystania z usług fachowców w razie wystąpienia awarii (za pośrednictwem towarzystwa ubezpieczeniowego).

Ile kosztuje ubezpieczenie mieszkania? 

Cena ubezpieczenia mieszkania zależy przede wszystkim od zakresu ochrony, naszej historii szkodowości i piętra, na którym położone jest mieszkanie. Podobnie jak w przypadku innych ubezpieczeń, nie da się podać ogólnej, wspólnej dla wszystkich, ceny ubezpieczenia mieszkania, ponieważ wyliczenie składki jest uzależnione od indywidualnych czynników (oprócz wyżej wymienionych są to także: wartość nieruchomości i wyposażenia, liczba niepełnoletnich lokatorów). Obliczeniu wstępnej składki na nasze ubezpieczenie mieszkania może pomóc skorzystanie z kalkulatorów i porównywarek ubezpieczeń dostępnych online.

Ubezpieczenie mieszkania. Ranking

Wartościowy ranking ubezpieczeń mieszkań powinien opierać się nie tylko na samych cenach jakie proponuje dane towarzystwo, ale także na innych aspektach ważnych przy wyborze ubezpieczyciela, np. poziom jakości obsługi klienta, komunikacja z towarzystwem i przebieg procesu likwidacji szkody, dodatkowe zniżki czy możliwość szybkiego zakupienia ubezpieczenia przez internet. Poniżej przedstawiamy aktualny ranking ubezpieczeń mieszkania:

  1. Generali
  2. Link4
  3. InterPolska
  4. Concordia
  5. Aviva
  6. Proama
  7. mtu24.pl

Zawsze warto jest zgłosić się po oferty do różnych towarzystw, aby sprawdzić jakie rozwiązanie będzie dla nas najbardziej korzystne. W CTU przygotowujemy dla naszych klientów trzy najlepsze oferty spośród tych dostępnych na rynku (współpracujemy z ponad 30 towarzystwami). Korzystając z wiedzy doradców i agentów z łatwością można wybrać dobre ubezpieczenie mieszkania. Ranking oraz porównywarka także okażą się bardzo pomocne, jeśli chcemy dokonać przemyślanego zakupu.

Porozmawiaj bezpłatnie
z konsultantem

Wprowadź poprawny numer telefonu
Wprowadź poprawne dane

Porozmawiaj bezpłatnie
z konsultantem

Wprowadź poprawny numer telefonu
Wprowadź poprawne dane
Wprowadź poprawne dane

NIE MAM KONTA

Jeżeli nie posiadasz konta zostanie ono stworzone w kolejnym kroku. Uczestnictwo i korzystanie jest całkowicie darmowe!