Ubezpieczenie Domu

Ubezpieczenie Domu – warto ubezpieczyć swój dobytek 

Własny dom to marzenie niejednej osoby, a dążenie do tzw. „życia na swoim” to cel wspólny dla wielu ludzi. Budowa, zakup lub remont domu jednorodzinnego to zawsze bardzo duża i angażująca inwestycja. Ubezpieczenie Domu to polisa, o której warto pomyśleć już wtedy, gdy dom jest w budowie, a co dopiero gdy jest on ukończony i zamieszkiwany. W końcu dom to najważniejszy element naszego majątku, a świadomość, że w razie szkód posiadamy polisę, pozwoli nam spać spokojnie.

Najważniejsze elementy Ubezpieczenia Domu

W zakres ochrony Ubezpieczenia Domu wchodzą zarówno elementy stałe, jak i ruchomości. Nieruchomości to: mury (ściany działowe, dach, izolacje, tynki, elewacje), wyposażenie łazienki, parkiety, schody, drzwi, okna, kominki, rolety, grzejniki, instalacje). Do ruchomości zaliczamy: meble (np. szafy, stoły), sprzęt AGD i RTV, odzież, biżuterię, sprzęt turystyczny i sportowy, dekoracje, żywność, zwierzęta domowe, sprzęt komputerowy, fotograficzny, książki czy nawet płyty. Ubezpieczenie Domu chroni nasz majątek w razie wielu zdarzeń, np. przed pożarem, kradzieżą z włamaniem, powodzią, dewastacją, uderzeniem pioruna, zalaniem, gradem, huraganem, śniegiem, osunięciem ziemi czy upadkiem drzewa. Niektóre zdarzenia pojawiają się znacznie częściej innych, ale niestety wypadki chodzą po ludziach i nie jesteśmy w stanie przewidzieć co się nam przydarzy. Nawet jeśli wydaje nam się, że mieszkamy w sąsiedztwie, gdzie nie zdarzają się kradzieże, wichury czy podtopienia, to zawsze warto mieć ubezpieczenie domu na wypadek różnych zdarzeń.

Ubezpieczenie Domu to podstawa, jeśli chcemy chronić swój majątek. Dobra polisa powinna mieć w zakresie wszystkie zdarzenia losowe, łącznie z kradzieżą z włamaniem.

Jaka jest cena ubezpieczenia domu?

Cena ubezpieczenia domu zależy od wielu czynników. Do najważniejszych należą przede wszystkim zakres ochrony i wartość naszej nieruchomości. Znaczenie mają także części domu jakie ubezpieczamy (mury, mienie stałe i ruchome), od jakich ryzyk się ubezpieczamy i z jakich materiałów wykonany jest dom. To, ile zapłacimy za ubezpieczenie domu, jest zależne także od lokalizacji domu (położenie na terenach zalewowych), od zabezpieczeń jakie posiadamy (przy porządnych zabezpieczeniach antywłamaniowych cena może być niższa), od zniżek jakie posiadamy (np. za kontynuację) lub zwyżki (wysoka szkodowość). Kupując ubezpieczenie domu powinniśmy być przygotowani na podanie konkretnych danych do wyliczenia składki. Musimy znać wartość naszej nieruchomości (aktualna, zgodna z ceną rynkową), wartość wyposażenia, rok budowy, materiały użyte do budowy oraz lista ryzyk, od jakich chcemy się ubezpieczyć. Ubezpieczenie domu to zawsze koszt około kilkuset złotych. Przybliżona składka dla wolnostojącego domu o powierzchni 120km2 i wartości 400 tys. zł w niedużym mieście to ceny w okolicy 300-400 zł a rok (zdarzenia losowe, Home Assistance). Cena może być także wyższa, jeśli przy kupnie ubezpieczeniu domu zdecydujemy się na dodatkowe pakiety (OC w życiu prywatnym, Home Assistance).

Ubezpieczenie Domu. Kalkulator może wyliczyć przybliżoną składkę

Jeśli chcemy wiedzieć, ile w przybliżeniu może wynosić składka za ubezpieczenie naszego domu, pomocne mogą okazać się popularne serwisy do porównywania ofert typu kalkulator. Ubezpieczenie Domu to jedno z tych ubezpieczeń, gdzie bez dokładnych danych od właściciela ciężko jest wyliczyć dokładną składkę. Porównywanie ofert przy wyborze ubezpieczenia jest bardzo ważnym elementem w procesie. Towarzystwa proponują zróżnicowane zakresy ochrony i dodatki do polis, dlatego miejmy na uwadze dobranie ubezpieczenia pod kątem swoich potrzeb i możliwości finansowych. Kalkulator ubezpieczenia domu daje możliwość wprowadzenia wszystkich potrzebnych danych i obliczenia składki. Warto korzystać z kalkulatorów, które pozwalają na uwzględnienie szczegółowych informacji, ponieważ często nawet drobny fakt, może mieć wpływ na wysokość ceny ubezpieczenia domu.

Ubezpieczenie Domu. Ranking

Zróżnicowana oferta towarzystw ubezpieczeniowych w zakresie ubezpieczeń może zawrócić w głowie, dlatego zawsze warto jest przejrzeć różne oferty i przeczytać Ogólne Warunki Ubezpieczenia. Przy wyborze ubezpieczenia można także sugerować się zestawieniami i ofertami porównującym ubezpieczenie domu. Ranking może okazać się bardzo pomocny. Poniższa lista została stworzona na podstawie zadowolenia klientów z zakresu ochrony, procesji likwidacji szkody i kontaktu z towarzystwem.

  1. Generali
  2. Link4
  3. InterPolska
  4. Concordia
  5. Aviva
  6. Proama
  7. mtu24.pl

Wybierając ubezpieczenie należy kierować się przede wszystkim korzyścią dla siebie i swojego majątku, swoimi potrzebami i możliwościami finansowym. Poświęćmy więcej czasu na dokładne przeczytanie umowy i warunków ubezpieczenia, aby uniknąć nieprzyjemności i w razie szkody otrzymać należyte odszkodowanie.