Co chcesz ubezpieczyć?
Auto
NNW Dziecka
Dom
Życie
TURYSTYKA
ubezpieczenie ac

Ubezpieczenie OC firmy

Prowadzenie własnej działalności to bardzo duża odpowiedzialność. Będąc właścicielem własnej firmy ciąży na nas wiele obowiązków i trudnych decyzji. W zależności od rodzaju przedsiębiorstwa, nasza działalność może generować spore ryzyko wyrządzenia szkód osobom trzecim. Właśnie na takie sytuacje niezbędnym będzie posiadania ubezpieczenia OC firmy.

W Polsce istnieje lista zawodów i rodzajów działalności, dla których posiadanie chociaż podstawowego OC to obowiązek. Jest to regulowane ustawą, a za jego brak są wysokie kary. Zawody, które są zobowiązane do posiadania OC to:

➡️  adwokat
➡️  architekt, inżynier budownictwa
➡️  biura prowadzące księgi rachunkowe oraz usługi płatnicze
➡️  rzeczoznawca majątkowy
➡️  agent nieruchomości
➡️  doradca podatkowy
➡️  fizjoterapeuta, pielęgniarka, lekarz
➡️  radca prawny
➡️  broker ubezpieczeniowy, multiagent
➡️  notariusz
➡️  detektyw
➡️  komornik sądowy
➡️  organizator imprez masowych

Co jest w zakresie podstawowego OC firmy? Są to przede wszystkim zdarzenia, gdy na skutek działalności naszego przedsiębiorstwa zostaną wyrządzone szkody na mieniu lub zdrowiu osobom trzecim. W zależności od potrzeb działalności ubezpieczenie można rozszerzać o dodatkowe klauzule, np.: OC pracodawcy, OC za produkt, OC najemcy nieruchomości, czy OC dla konkretnych firm (np. weterynarz, gabinet kosmetyczny). W jakich zdarzeniach zadziała OC firmy? Firma odpowiada za takie rzeczy jak chociażby nieodśnieżony chodnik przy siedzibie – pieszy, który poślizgnie się może ubiegać się o odszkodowanie. W przypadku dopuszczenia do sprzedaży wadliwego produktu, który doprowadził do szkody dla klienta (np. niedziałające hamulce rowerowe). Dla organizatora imprez masowych przyda się OC w sytuacji, gdy na koncercie nie zadziałają głośniki lub ekrany – to on ponosi odpowiedzialność za nieudaną imprezę, a osoby, które kupiły bilety mogą upomnieć się o zwrot kosztów. Salon kosmetyczny powinien z kolei ubezpieczyć się na wypadek przenoszenia się chorób zakaźnych w salonie, np. z powodu nieodkażonych narzędzi.

Odpowiedzialność cywilna to nie jedyne, co można ubezpieczyć prowadząc przedsiębiorstwo. Nierzadko za własną działalnością idą spore inwestycje w chociażby sprzęt biurowy czy specjalistyczne maszyny, a także zwykłe meble. Wszystkie te przedmioty są narażone na szkody (zniszczenia, zalania, pożary, kradzież, dewastacja). Od kradzieży i zniszczenia można ubezpieczyć następujące mienie firmowe: budynki, maszyny, urządzenia, wyposażenie, mienie pracowników, środki obrotowe, wartości pieniężne, a także dodatkowo ładunki w transporcie, elementy szklane i szyby, sprzęt elektroniczny, majątek firmy. Ubezpieczyć można np. wszystkie laptopy w firmie na wypadek upadku, czy nawet dane na dysku w razie utraty lub kradzieży.

Ubezpieczenie firmy zawiera się na 12 miesięcy. Należy jednak pamiętać, że ubezpieczyciel może odmówić wypłaty środków z polisy, jeśli do szkód doszło w wyniku celowego działania przedsiębiorstwa.

Niezwykle istotne w procesie zakupu ubezpieczenia firmy jest dokładna analiza potrzeb działalności. Agenci CTU przygotują oferty ubezpieczenia w oparciu o charakter i rodzaj działalności, ale ważne jest, aby osoba ubezpieczająca firmę uważnie zastanowił się, co w jego działalności potrzebuje dodatkowej i dobrej ochrony.

Własna firma to na co dzień wiele stresu i obowiązków, dlatego posiadanie dobrze dobranego ubezpieczenia może okazać się zarówno dużym odciążeniem psychicznym, a w razie wypadku – także finansowym. Roczna składka na ubezpieczenie z pewnością nie przewyższy skutków ewentualnego zdarzenia, które może kosztować firmę fortunę, a często nawet doprowadzić do upadku. Ubezpiecz swoją firmę, dbając dzięki temu o przyszłość swoją i swoich pracowników (chcąc dodatkowo chronić swój personel, warto jest dobrać korzystną ofertę ubezpieczenia grupowego w swojej firmie).

Porozmawiaj bezpłatnie
z konsultantem

Wprowadź poprawny numer telefonu
Wprowadź poprawne dane

Porozmawiaj bezpłatnie
z konsultantem

Wprowadź poprawny numer telefonu
Wprowadź poprawne dane
Wprowadź poprawne dane

NIE MAM KONTA

Jeżeli nie posiadasz konta zostanie ono stworzone w kolejnym kroku. Uczestnictwo i korzystanie jest całkowicie darmowe!