Co chcesz ubezpieczyć?
Auto
NNW Dziecka
Dom
Życie
TURYSTYKA

Ubezpieczenie podróży, ubezpieczenie turystyczne, ubezpieczenie bagażu, podróż, wakacje, turystyka, ubezpieczenie

6 powodów, dlaczego warto ubezpieczyć swoją podróż

Często przypominamy, jak ważne jest posiadanie dobrego ubezpieczenia turystycznego. Cieszy nas, że coraz częściej kupujecie u nas ubezepieczenie podróży, ale wciąż są osoby, które nie dają wiary, jak zbawienna może być polisa. Mimo tego, że ubezpieczenie nie da nam gwarancji udanego i bezproblemowego wyjazdu, wciąż może zapewnić nam wsparcie finansowe w wielu nieprzewidzianych sytuacjach. Dlaczego zatem warto kupić ubezpieczenie podróżne?

UBEZPIECZ SWOJĄ PODRÓŻ

Odwołanie podróży

Korzystanie z usług biur turystycznych często wiąże się z wykupieniem wycieczki z dużym wyprzedzeniem. Ceny są wtedy znacznie korzystniejsze, ale niestety wiąże się to także z większym ryzykiem, że na przestrzeni tygodni wydarzy się coś, co uniemożliwi nasz wyjazd. Życie bywa nieprzewidywalne, a ciążąca nad nami pandemia w każdej chwili może dać o sobie znać. Z ubezpieczeniem od kosztów rezygnacji z podróży odzyskamy pieniądze, które przeznaczyliśmy na opłacenie wycieczki, która się nie odbędzie lub z której musimy zrezygnować. Ale uwaga! Czas na wykupienie takie ubezpieczenia to zazwyczaj do kilku dni od dnia, kiedy wycieczkę opłaciliśmy (liczy się także data wpłacenia zaliczki lub pierwszej raty). Po upływie terminu nie będzie możliwe zakupienie takiego ubezpieczenia.

 

Choroba lub wypadek na wakacjach

Nikt nie chce myśleć o tym, co się wydarzy, jeśli zachoruje lub ulegnie wypadkowi na wakacjach. Doświadczenie wielu osób pokazuje, że nawet na urlopie los nas nie oszczędza i o nagły uraz jest naprawdę łatwo. Dodatkowo będąc na wakacjach za granicą często nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak wysokie w danym państwie mogą być koszty leczenia. Podróżując po terenie Europy suma kosztów leczenia powinna wynosić minimum 20 000 euro, jeśli chcemy mieć pewność, że ubezpieczenie pokryje leczenie i ewentualny transport do medyczny. Dobra polisa powinna zawierać także transport medyczny do kraju, ponieważ koszty takiego transportu są ogromne. Obecnie dość powszechne są ubezpieczenia, które w zakresie mają zdarzenia związane z COVID-19 – ubezpieczenie pokryje koszty leczenia w publicznych lub prywatnych placówkach.

Kiepskie warunki atmosferyczne, awaria na lotnisku, zgubiony paszport lub uszkodzony bagaż – wiele czynników może zadecydować o tym, czy nasza podróż odbędzie się zgodnie z planem. Może zdarzyć się tak, że nasz lot będzie opóźniony o wiele godzin, w związku z czym jesteśmy zmuszeni zakupić jedzenie czy środki czystości. Z ubezpieczeniem turystycznym nie będziemy musieli martwić się o dodatkowo poniesione koszty, ponieważ możemy starać się o ich zwrot. Opóźnienie lotu

 

Problemy z bagażem

Możemy robić wszystko, aby odpowiednio zabezpieczyć nasze walizki: kłódki na kod lub kluczyk, znaczenie wstążką czy owijanie bagażu folią, aby zapobiec jego otwarciu i uszkodzeniu. Jednak nasze wysiłki na nic się zdadzą, jeśli bagaż zostanie zgubiony lub skradziony. Odkupienie całej garderoby, kosmetyków czy sprzętu, które znajdowały się w straconym bagażu może być bardzo kosztowne. Posiadając ubezpieczenie bagażu możemy ubiegać się o wypłatę odszkodowania, które pokryje wydatki związane odkupieniem rzeczy. Warto jednak nadmienić, że ubezpieczyciel ma prawo odmówić wypłaty pieniędzy, jeśli bagaż był nieodpowiednio przechowywany, pozostawiony bez opieki lub został skradziony z niezamkniętego na klucz pokoju hotelowego.

 

Odpowiedzialność cywilna

Jednym z najważniejszych elementów polisy turystycznej jest OC w życiu prywatnym. Takie ubezpieczenie można zakupić przy ubezpieczeniu nieruchomości lub z okazji wyjazdu przy ubezpieczeniu podróżnym. W końcu to nie zawsze my ulegniemy wypadkowi, ale zdarzyć się może, że to my lub nasze dziecko spowoduje czyjś wypadek lub uszkodzenie mienia. Tyczy się to zniszczeń w pokoju hotelowym czy zdarzeń na plaży lub na szlaku. Ubezpieczenie OC pomoże uniknąć nam nieprzyjemnych konsekwencji finansowych wypłacania komuś odszkodowania z własnej kieszeni.

 

Nieduży koszt polisy turystycznej

Mogłoby się wydawać, że za tak szeroki zakres ochrony zapłacimy grube miliony, ale nic bardziej mylnego. Koszt ubezpieczenia podróży jest niewielki, zwłaszcza w porównaniu do ewentualnych strat, które musielibyśmy pokryć. Cena ubezpieczenia podróży zależy przede wszystkim od ilości osób objętych ubezpieczeniem, zakresu oraz celu podróży. Koszt polisy tak naprawdę może wynosić już od kilku złotych za dzień wakacji.

 

Odpowiednie ubezpieczenie turystyczne zapewni nam spokój i mniej stresu podczas urlopu. W celu dobrania odpowiedniej polisy warto skontaktować się z agentem ubezpieczeniowym, który pomoże dobrać zakres ochrony oraz sumy ubezpieczenia.

UBEZPIECZ SWOJĄ PODRÓŻ

Porozmawiaj bezpłatnie
z konsultantem

Wprowadź poprawny numer telefonu
Wprowadź poprawne dane

Porozmawiaj bezpłatnie
z konsultantem

Wprowadź poprawny numer telefonu
Wprowadź poprawne dane
Wprowadź poprawne dane

NIE MAM KONTA

Jeżeli nie posiadasz konta zostanie ono stworzone w kolejnym kroku. Uczestnictwo i korzystanie jest całkowicie darmowe!