Co chcesz ubezpieczyć?
Auto
NNW Dziecka
Dom
Życie
Rak
TURYSTYKA

Assistance, ubezpieczenie auta, AC, OC

Czym jest Assistance i dlaczego warto w nie zainwestować?

Assistance to pomoc udzielana w razie jakiegoś przypadku na trasie, np. kiedy był wypadek, zabrakło paliwa, auto jest unieruchomione – dzięki posiadaniu tego pakietu sprowadzana jest pomoc. Assistance wykupuje się przy zakupie OC i trwa tyle samo co ono – czyli jeden rok.

Można dokupić je do samego OC, niezależnie od tego czy ma się AC.

KUP UBEZPIECZENIE AUTA 

Pewna namiastka Assistance zawiera się już właśnie w OC. Jednak obejmuje ono  tylko przypadki, gdy auto jest całkowicie unieruchomione, roztrzaskane i nie ma opcji, że pojedzie dalej, a holowanie jest zapewniane tylko na odległość 100 km. OC nie obejmuje takich zdarzeń jak awarie, zderzenie z drzewem, drobne stłuczki.

Assistance wykupuje się przy zakupie OC i trwa tyle samo co ono – czyli jeden rok.

Assistance dobrze jest dobrać, gdy chcemy mieć zapewnioną pomoc właśnie w przypadku awarii, braku paliwa –  nie tylko wtedy gdy nie ma już czego zbierać. Holowanie pojazdu można wykupić dla aut, które mają do 10-12 lat i wybrać opcję holowania na terenie całej Polski i Europy.

Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze Assistance?

  • limit holowania (maksymalna odpowiedzialność od miejsca zdarzenia, czyli odległość na jakiej towarzystwo opłaca holowanie)
  • minimalna odległość od domu (dobrze, żeby była zniesiona; np. niektóre towarzystwa zajmą się holowaniem tylko wtedy, jeśli zdarzenie miało miejsce dalej niż 20 km od miejsca zameldowania ubezpieczonego)
  • transport podróżnych (jeśli Assistance zawiera tę opcję, w przypadku zdarzenia np. w drodze na wakacje, towarzystwo zapewnia transport do celu, a auto zostanie odholowane na lawecie do domu, albo warsztatu; czasem jest także możliwość zapewnienia noclegu w pobliskim hotelu, kiedy zdarzenie stało się w środku trasy i podróżni muszą gdzieś przenocować, a dopiero następnego dnia kontynuować, a auto zostanie odwiezione do warsztatu

Nie wszyscy wiedzą o tym, ale istnieje możliwość wykupienia Assistance krótkoterminowego. Warto zapoznać się z taką opcją – idealne rozwiązanie na wyjazd na urlop. Jeśli ktoś nie ma rocznego Assistance, może zdecydować się na zakup krótkoterminowego wariantu, np. na dwa tygodnie czy tydzień, na jakiś wyjazd wakacyjny, razem z opcją holowania na terenie Polski i Europy.

KUP UBEZPIECZENIE AUTA 

Porozmawiaj bezpłatnie
z konsultantem

Wprowadź poprawny numer telefonu
Wprowadź poprawne dane

Porozmawiaj bezpłatnie
z konsultantem

Wprowadź poprawny numer telefonu
Wprowadź poprawne dane
Wprowadź poprawne dane

NIE MAM KONTA

Jeżeli nie posiadasz konta zostanie ono stworzone w kolejnym kroku. Uczestnictwo i korzystanie jest całkowicie darmowe!