Co chcesz ubezpieczyć?
Auto
NNW Dziecka
Dom
Życie
TURYSTYKA

panele fotowoltaiczne, ubezpieczenie paneli fotowoltaicznych

Jak ubezpieczać panele fotowoltaiczne?

Panele fotowoltaiczne to coraz częściej spotykana instalacja na polskich domach i podwórkach. Dzięki takim panelom żyjemy bardziej ekologicznie, a rachunki za prąd są znacznie mniejsze – to inwestycja, która z pewnością się zwróci. Na fotowoltaikę często trzeba wydać co najmniej kilkanaście tysięcy – to całkiem spore koszty, dlatego warto pamiętać o ubezpieczeniu całej instalacji, by w razie szkody móc ubiegać się o odszkodowanie.

Jak ubezpieczyć panele fotowoltaiczne?

Gdy mamy panele słoneczne zamontowane na dachu domu, najbardziej opłaca się je ubezpieczyć razem z domem. Wtedy wartość paneli wliczana jest w wartość całej nieruchomości i wszystko jest na jednej polisie, a składkę opłacamy jedną. Panele fotowoltaiczne chronione są w takim samym zakresie jak dom, np. pożar, grad, wiatr. Najlepiej będzie jednak wykupić pakiet All risk, gdzie w zakresie są także stłuczenia lub uszkodzenia wynikające z naszego zaniedbania.

Gdy panele zamontowane są np. na ziemi lub budynku altanki jedyną opcją jest ubezpieczenie ich jako budowlę/element posesji (również w tym przypadku najlepsze będzie ubezpieczenie All risk). Wtedy płacimy dwie osobne składki: za dom i za panele.

Podsumowując: najkorzystniej jest ubezpieczyć panele razem z domem, ale warto pamiętać, że gdy mamy je w innym miejscu, również jest możliwość zabezpieczenia ich w postaci osobnego ubezpieczenia specjalistycznego.


KUP UBEZPIECZENIE DOMU

Porozmawiaj bezpłatnie
z konsultantem

Wprowadź poprawny numer telefonu
Wprowadź poprawne dane

Porozmawiaj bezpłatnie
z konsultantem

Wprowadź poprawny numer telefonu
Wprowadź poprawne dane
Wprowadź poprawne dane

NIE MAM KONTA

Jeżeli nie posiadasz konta zostanie ono stworzone w kolejnym kroku. Uczestnictwo i korzystanie jest całkowicie darmowe!