Co chcesz ubezpieczyć?
Auto
NNW Dziecka
Dom
Życie
TURYSTYKA

ubezpieczenie telefonu, telefonu, mienie firmowe, iphone

Jak ubezpieczyć telefon, aby dostać odszkodowanie w razie uszkodzeń?

Każdy zna to uczucie, gdy pierwszy raz trzyma w ręce swój nowy telefon. Chciałoby się, by jak najdłużej pozostał jak nowy i bez ani jednej ryski. Oczywiście to od nas zależy, jak bardzo będziemy dbać o telefon, ale sami dobrze wiemy, że mimo najszczerszych chęci, wciąż przez nawet najdrobniejszą nieuwagę telefon może nam wypaść, ekran może się potłuc i cały sprzęt będzie musiał zostać wymieniony lub poddany kosztownej naprawie. Nic dziwnego, że coraz częściej rozważamy ubezpieczenie naszego sprzętu elektronicznego. Jest kilka możliwości ubezpieczenia telefonu i może to zrobić nawet osoba fizyczna bez działalności.


Ubezpieczenie telefonu jako mienie firmowe

Gdy prowadzimy własną działalność, każdy sprzęt elektroniczny możemy ubezpieczyć jako mienie firmowe. Może być to właśnie telefon, ale także tablet, czy laptop. Takie ubezpieczenie ma w zakresie wszystkie ryzyka i działa na całym świecie. Przykładowo, gdy chcemy ubezpieczyć telefon na sumę 2 tys. zł, roczna składka będzie wynosiła ok. 200 zł. Na takich warunkach można ubezpieczyć np. taki telefon jak Samsung Galaxy S9, czy iPhone SE. Przy kupowaniu ubezpieczenia sprzętu elektronicznego można zakupić dodatkowo franszyzę, by otrzymać 100% zwrotu za uszkodzenia, np. całkowite zniszczenie, czy zalanie telefonu. Uwaga jednak na franszyzy redukcyjne – dzięki nim koszt ubezpieczenia może być niższy, jednak wiąże się to z otrzymaniem mniejszego odszkodowania za uszkodzony telefon (na zasadzie wkładu własnego).

Ubezpieczenie turystyczne

Telefon można ubezpieczyć prywatnie na czas urlopu, czy wyjazdu służbowego za granicę jako bagaż lub sprzęt elektroniczny. Wtedy na okres wyjazdu nasz sprzęt posiada pełen zakres ochrony – tak jak w przypadku ubezpieczenia zakupionego przez osobę fizyczną. Ubezpieczenie chroni w takich sytuacjach jak kradzież telefonu (z zamkniętego pokoju hotelowego, auta pozostawionego na parkingu), czy uszkodzenia (np. wpadnięcia do morza). Koszt takiego ubezpieczenia to zawsze około 60-70 zł (również na sumę 2000 zł).


Całoroczne ubezpieczenie telefonu

W przypadku ubezpieczenia smartfona przez osobę fizyczną (bez działalności) zakres ofert na rynku jest dużo węższy. Taką ofertę ma towarzystwo Warta, które proponuje Pakiet Smart (ubezpieczenie telefonu, tabletu lub smartwatcha). Jego koszt to ok. 500 zł rocznie i chroni sprzęt w zakresie All Risk. Ubezpieczenie można kupić u wybranych agentów ubezpieczeniowych.

Porozmawiaj bezpłatnie
z konsultantem

Wprowadź poprawny numer telefonu
Wprowadź poprawne dane

Porozmawiaj bezpłatnie
z konsultantem

Wprowadź poprawny numer telefonu
Wprowadź poprawne dane
Wprowadź poprawne dane

NIE MAM KONTA

Jeżeli nie posiadasz konta zostanie ono stworzone w kolejnym kroku. Uczestnictwo i korzystanie jest całkowicie darmowe!