Co chcesz ubezpieczyć?
Auto
NNW Dziecka
Dom
Życie
Rak
TURYSTYKA

kamera samochodowa, wideorejestrator, ubezpieczenie oc

Kamery samochodowe - jakie korzyści wynikają z posiadania?

Kamera Samochodowa to przydatne i sprytne urządzenie, które służy do rejestrowania trasy pojazdu sprzed przedniej szyby oraz monitorowania prędkości, z jaką się porusza. Istnieje wiele rodzajów kamer samochodowych, które można dostosować do swoich potrzeb i możliwości finansowych. Kamery samochodowe mają swoje słabe strony – trzeba kupować do nich karty pamięci, a do zamontowania kamery trzeba mieć odpowiednie miejsce do ze stałym dostępem do zasilania. Jednak wielu kierowców nie wyobraża sobie codziennej jazdy bez kamery samochodowej i jest to jak najbardziej zrozumiałe – Kamery samochodowe posiadają bardzo dużo zalet i sprawdzają się w wielu sytuacjach.

 

Kamera Samochodowa i jej zalety

Kamera samochodowa to przede wszystkim niepodważalny dowód w razie kolizji lub wypadku. Posiadając kamerę samochodową będziemy w stanie udowodnić swoją rację. Nie będzie lepszego dowodu niż nagranie ukazujące, jak doszło do stłuczki, zwłaszcza, że w takich sytuacjach występuje słowo przeciwko słowu. Wszelkie wątpliwości związane ze stłuczką zostaną szybko rozwiane, a Ubezpieczenie OC będzie mogło zadziałać szybciej.

Praktycznie każda lepsza kamera samochodowa będzie wyposażona w tzw. tryb parkingowy. Dzięki niemu Kamera samochodowa sprawdzi się też, gdy dojdzie do kolizji, gdy nie ma nas w aucie, np. kiedy na parkingu ktoś zarysuje nam auto i ucieknie z miejsca zdarzenia – nagranie zarejestrowane przez kamerę samochodową pomoże odczytać jego numer rejestracyjny i zidentyfikować sprawcę. Kamera samochodowa sprawdzi się też jako „system antywłamaniowy”. Widok kamery rejestrującej otoczenie powinna odstraszyć potencjalnego złodzieja, który ma chrapkę na Twoje auto – w końcu cały czas każdy jego ruch jest nagrywany. Kamera samochodowa z górnej półki ma także takie pomocne funkcje jak wspomaganie parkowania. Czujniki cofania pomogą Ci zaparkować auto nawet w trudno dostępnych miejscach.

Innymi ciekawymi funkcjami jest licznik prędkości, kilometrów czy mapa z nawigacją. Kamery samochodowe mogą też sprawdzać się w bardziej „prozaicznych” zadaniach, np. jeśli po prostu lubisz nagrywać swoją jazdę, planujesz malownicze i krajoznawcze trasy, aby potem móc się dzielić nimi z innymi. Nagrania z kamery samochodowej mogą też posłużyć jako materiał do doskonalenia swoich umiejętności. Ktoś strąbił Cię na drodze i nie wiesz, dlaczego? Odtwórz nagranie z tego momentu i sprawdź czy nie popełniłeś jakiegoś błędu na drodze i ucz się na swoich błędach.

 

Kamery samochodowe – jaką wybrać?

Wybór kamer samochodowych jest bardzo duży. Najlepiej będzie dostosować zakup do swoich potrzeb i budżetu. Najtańsze kamerki można zakupić już od 50 zł, ale trzeba liczyć się z tym, że jakość nagrywanego obrazu nie będzie najlepsza, a w takim modelu na próżno szukać dodatkowych funkcji. Oczywiście nie każdy potrzebuje kamery rejestrującej i przód, i tył auta – mniejsze kamery samochodowe będą dobrym rozwiązaniem dla tych, którym zależy na dyskrecji. Tu trzeba jednak pamiętać, aby kosztem rozmiaru kamera nie traciła na jakości obrazu. Szukając kamery samochodowej warto zwrócić uwagę na kilka najważniejszych elementów:

  • rozmiar pamięci wbudowanej (dużo miejsca na dysku kamery ułatwi sprawę o tyle, że nie będzie trzeba często czyścić zewnętrzne karty pamięci)
  • opcja przesyłania plików do chmury (dobrze, aby kamera obsługiwała Wi-Fi)
  • jakość obiektywu oraz kąt nagrywania obrazu - dodatkowe funkcje, np. tryb parkingowy i czujnik wstrząsu.

Kamera samochodowa przyczyni się do większego bezpieczeństwa jazdy i będzie nieoceniona w kwestiach spornych w razie stłuczki lub kradzieży. Nawet jeśli Twój budżet jest mocno ograniczony i tak nawet najtańsza kamerka będzie lepsza niż jej całkowity brak. Do pełni ochrony nie możesz zapominać o kwestiach ubezpieczeniowych, takich jak Ubezpieczenie OC, AC, Assistance lub NNW. Gdy już będziesz mieć dobre ubezpieczenie, pomyśl o kamerce, która może pomóc Ci z niego skorzystać, rejestrując zdarzenia.

 

KUP UBEZPIECZENIE OC

Porozmawiaj bezpłatnie
z konsultantem

Wprowadź poprawny numer telefonu
Wprowadź poprawne dane

Porozmawiaj bezpłatnie
z konsultantem

Wprowadź poprawny numer telefonu
Wprowadź poprawne dane
Wprowadź poprawne dane

NIE MAM KONTA

Jeżeli nie posiadasz konta zostanie ono stworzone w kolejnym kroku. Uczestnictwo i korzystanie jest całkowicie darmowe!