Co chcesz ubezpieczyć?
Auto
NNW Dziecka
Dom
Życie
Rak
TURYSTYKA

Ubezpieczenie podróży, ubezpieczenie turystyczne, OC, NNW, Koszty leczenia, Narty, Włochy, Alpy

Obowiązkowe OC na włoskich stokach narciarskich

KUP UBEZPIECZENIE PODRÓŻY

Włoskie Alpy to jedna z ulubionych destynacji amatorów narciarstwa z całej Europy. Także Polacy chętne decydują się na spędzenie ferii zimowych na włoskich stokach. Jednak każdy, kto w tym roku wybiera się do Włoch na narty musi pamiętać o obowiązkowym ubezpieczeniu OC. Od 1 stycznia 2022 roku każda osoba na włoskim stoku bez polisy OC ryzykuje grzywną w wysokości 100-150 euro.

Wyjątkiem są jedynie osoby korzystające z tras biegowych.

Z nowymi przepisami nie będą mieć problemu osoby, które sumiennie wykupują na swoje wyjazdy ubezpieczenie podróży, ponieważ podstawowym elementem dobrego ubezpieczenia podróży jest właśnie OC.

 

Na stoku możemy się od teraz spodziewać kontroli – pamiętaj, aby posiadać przy sobie dokument potwierdzający zawarcie polisy OC.  

 

Obowiązkowe OC to niejedyna zasada obowiązująca na stokach. Nie możemy zapominać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa:

- Osoby poniżej 18 roku życia mają obowiązek jazdy na nartach w kasku. Kara za nieużywanie kasku to 100-150 euro.

- Zakazana jest jazda pod wpływem alkoholu i środków odurzających. Od 1 stycznia za jazdę na nartach pod wpływem grozi mandat 250-1000 euro.

- Kary można spodziewać się także za nieudzielenie pomocy na stoku. Każdy, kto napotka na stoku osobę znajdującą się w trudnej sytuacji i nie udzieli jej pomocy lub nie powiadomi o tym nadzoru obiektu, może ściągnąć na siebie grzywnę w wysokości 250-1000 euro.

 

Wyjazd na narty to świetna zabawa i czysta przyjemność, ale w tym wszystkim nie można zapominać o bezpieczeństwie własnym i innych użytkowników stoku. Pierwszym krokiem do zabezpieczenia swojego wyjazdu jest wykupienie ubezpieczenia, które będzie zawierać nie tylko OC, ale także NNW oraz koszty leczenia, co pomoże nam w sytuacji, gdy trafimy do zagranicznego szpitala lub będzie nam udzielana pomoc ambulatoryjna na stoku.

 

KUP UBEZPIECZENIE PODRÓŻY

Porozmawiaj bezpłatnie
z konsultantem

Wprowadź poprawny numer telefonu
Wprowadź poprawne dane

Porozmawiaj bezpłatnie
z konsultantem

Wprowadź poprawny numer telefonu
Wprowadź poprawne dane
Wprowadź poprawne dane

NIE MAM KONTA

Jeżeli nie posiadasz konta zostanie ono stworzone w kolejnym kroku. Uczestnictwo i korzystanie jest całkowicie darmowe!