Co chcesz ubezpieczyć?
Auto
NNW Dziecka
Dom
Życie
TURYSTYKA

ubezpieczenie domu, ubezpieczenie domu w budowie, budowa, remont, ubezpieczenie mieszkania, ubezpieczenie nieruchomości

Dlaczego jest Ci potrzebne Ubezpieczenie domu w budowie?

W jakich sytuacjach przydaje się Ubezpieczenie Domu?

Ubezpieczenie domu to jeden z podstawowych produktów ubezpieczeniowych. Mimo że nieobowiązkowe, każdy powinien je mieć – w końcu chroni cały nasz dobytek. Podstawowe ubezpieczenie domu obejmuje mury i elementy stałe, ale można rozszerzyć je także o ruchomości domowe, czyli praktycznie całe wyposażenie domu. Ubezpieczenie domu chroni na wypadek kradzieży z włamaniem czy szkód wywołanych przez czynniki pogodowe (powódź, wichury), a także przed zdarzeniami losowymi np. pożary. Nieco mniej popularnym produktem jest ubezpieczenie domu w budowie, które można zawrzeć w sytuacji, gdy stawiamy nowy dom od podstaw lub przebudowujemy stojący dom w stopniu naruszającym jego konstrukcję, np. poprzez burzenie ścian nośnych.

 

Jak działa Ubezpieczenie Domu w budowie?

Przedmiotem ubezpieczenia domu w budowie są głównie mury i elementy stałe powstającej konstrukcji. Często możliwe jest także włączenie do zakresu ubezpieczenia ruchomości, którymi mogą być chociażby maszyny znajdujące się na terenie budowy oraz materiały budowlane. Ubezpieczenie domu w budowie obejmuje zdarzenia losowe, które są obecne także w zwykłym ubezpieczeniu domu lub mieszkania, np. pożar, zalanie, huragan, grad. Możliwe są także rozszerzenia na kradzież z włamaniem, dewastację, wandalizm lub powódź. Niektóre towarzystwa proponują nawet w cenie ubezpieczenia dodatkowe rozszerzenia typowo dla lokatorów: OC w życiu prywatnym czy Home Assistance

 

Należy jednak pamiętać, że kolejne rozszerzenia możemy dokupywać w zależności od etapu budowy. Kradzież z włamaniem możemy zakupić dopiero wtedy, gdy dom będzie posiadał już okna, drzwi oraz dach. Natomiast na wypadek zdarzeń losowych, czyli takich wywołanych czynnikami atmosferycznymi, można zabezpieczyć się już w momencie powstawania fundamentów.

 

Ubezpieczenie Domu w budowie zawiera się minimum na 12 miesięcy. Oczywiście może zdarzyć się tak, że budowa domu skończy się szybciej – wtedy jest możliwość przemienienia ubezpieczenia domu w budowie na klasyczne ubezpieczenie domu. Wiązać się to będzie z dopłatą za większy zakres ochrony. Inną opcją jest po prostu rozwiązanie umowy ubezpieczeniowej. 

 

Ile kosztuje ubezpieczenie domu?

Mieszkaniówka ma to do siebie, że wpływ na ceny ubezpieczenia ma wiele czynników. Ceny mogą się różnić w zależności od wybranego zakresu ochrony, wartości nieruchomości, lokalizacji i konstrukcji budynku (palna/niepalna). 

 

Zakładając, że wartość domu to 400 000 zł, a jego powierzchnia to 70m2, można szacować, że w podstawowym wariancie (Home Assistance, dewastacja, powódź) ubezpieczenie będzie nas kosztować około 300 zł na rok. Oczywiście im wyższa wartość budowy i więcej dodatków, chociażby OC na 100 000 zł, cena takiego ubezpieczenia będzie oscylować w granicach 1000 zł rocznie. Wydatek w wysokości kilkuset złotych przy inwestycji rzędu kilkuset tysięcy to nie jest duży koszt. Dzięki takiemu ubezpieczeniu można bezpiecznie planować kolejne etapy budowy i nie martwić się nieprzewidzianymi zdarzeniami, które mogą nadszarpnąć nasz budżet, już wystarczająco obciążony trwającą budową.

 

KUP UBEZPIECZENIE DOMU

Porozmawiaj bezpłatnie
z konsultantem

Wprowadź poprawny numer telefonu
Wprowadź poprawne dane

Porozmawiaj bezpłatnie
z konsultantem

Wprowadź poprawny numer telefonu
Wprowadź poprawne dane
Wprowadź poprawne dane

NIE MAM KONTA

Jeżeli nie posiadasz konta zostanie ono stworzone w kolejnym kroku. Uczestnictwo i korzystanie jest całkowicie darmowe!