Co chcesz ubezpieczyć?
Auto
NNW Dziecka
Dom
Życie
TURYSTYKA

Ubezpieczenie mieszkania, ubezpieczenie domu, OC najemcy, OC wynajmującego, OC w życiu prywatnym

Kto i co powinien ubezpieczyć w wynajmowanym lokalu?

Niestety nie każdy ma możliwość zamieszkać od razu we własnościowym mieszkaniu. Droga do posiadania własnego mieszkania nie raz jest długa i pełna wyrzeczeń. W zależności od sytuacji życiowej duża część społeczeństwa decyduje się na wynajem. Jako najmujący nie martwimy się, czy lokal ma ubezpieczenie mieszkania – ta kwestia jest po stronie właściciela. Jednak powinno nas zastanowić czy nie warto byłoby zabezpieczyć swoje rzeczy, a przede wszystkim siebie na wypadek kosztów napraw?

 

Kogo chroni OC najemcy i jaki jest jego zakres?

 

OC najemcy to produkt ubezpieczeniowy idealny dla osób, które mieszkają w wynajmowanym mieszkaniu i chcą uchronić się przed finansowymi skutkami szkód, do których doszło z ich winy. OC najemcy chroni także przed kradzieżą z włamaniem. Ubezpieczenie Mieszkania jest po stronie wynajmującego, ale jego polisa nie obejmie szkód na naszym mieniu (często polisa może dotyczyć jedynie murów i elementów stałych). Dzięki OC najemcy na własną rękę możemy ubezpieczyć swoje wartościowe przedmioty w mieszkaniu. OC najemcy można zakupić na sumę nawet 100 000 zł, co w zupełności powinno wystarczyć na pokrycie szkód czy odkupienie sprzętów.

 

W jakich sytuacjach zadziała OC najemcy?

 

OC najemcy sprawdzi się w wielu sytuacjach, które spędzają sen z powiek najemców. Nie każdy jest gotowy na zostanie obciążonym finansowo za spore szkody czy odebranie wpłaconej kaucji. Kiedy OC najemcy się przyda?

 

Zalanie to jedna z najczęstszych przyczyn wypłaty odszkodowania. Wystarczy odłączenie się wężyka wody w kuchni lub w łazience pod naszą nieobecność i powódź w mieszkaniu sąsiada z dołu gwarantowana. W razie pociągnięcia do odpowiedzialności najemców, polisa zadziała i wszystkie szkody zostaną pokryte z OC.

 

Jeśli w wynajmowanym mieszkaniu dojdzie do włamania, polisa posiadana przez właściciela nie obejmie mienia lokatorów. Dzięki OC najemcy lokatorzy mogą zabezpieczyć swoje rzeczy na wypadek kradzieży czy dewastacji.

 

Życie ze zwierzakami w wynajmowanym mieszkaniu to jak gra w ruletkę – nawet najlepiej wychowane pupile mogą zaskoczyć i w czasie, gdy nie ma nas w domu, zadrapać kanapę lub zmoczyć panele. Nawet jeśli właściciel mieszkania nie będzie wymagał od nas ubezpieczenia, rozsądnie będzie wykupić OC ze szkodami wyrządzonymi przez zwierzęta w zakresie. Co więcej, takie ubezpieczenie zadziała także wtedy, gdy opiekujemy się czyimś zwierzakiem tymczasowo.

 

W wynajmowanym mieszkaniu znajdują się drogie szklane elementy takie jak kabina prysznicowa lub płyta indukcyjna? OC najemcy zajmie się także takimi szkodami. Gdy dojdzie do stłuczenia indukcji, możesz zgłosić szkodę ze swojego OC.

 

Ile kosztuje OC najemcy?

 

Jeśli właściciel mieszkania zażąda od Ciebie okazania polisy OC, nie przeraź się. Koszt OC najemcy to zaledwie kilkadziesiąt złotych za rok (50-60 zł). OC najemcy to bardzo dobra alternatywa dla pobierania kaucji – w końcu to o wiele szerszy zakres ochrony za dużo niższą kwotę. Nawet jeśli nie masz obowiązku kupna ubezpieczenia, nie kuś losu i ubezpiecz się na własną rękę. Zwłaszcza, jeśli w między czasie odkładasz na własne mieszkanie – chyba nie chcesz pokrywać z tego budżetu szkód w czyimś mieszkaniu? Ubezpiecz się już teraz na CTU.pl!

 

KUP UBEZPIECZENIE MIESZKANIA

Porozmawiaj bezpłatnie
z konsultantem

Wprowadź poprawny numer telefonu
Wprowadź poprawne dane

Porozmawiaj bezpłatnie
z konsultantem

Wprowadź poprawny numer telefonu
Wprowadź poprawne dane
Wprowadź poprawne dane

NIE MAM KONTA

Jeżeli nie posiadasz konta zostanie ono stworzone w kolejnym kroku. Uczestnictwo i korzystanie jest całkowicie darmowe!