Co chcesz ubezpieczyć?
Auto
NNW Dziecka
Dom
Życie
Rak
TURYSTYKA

NNW, urlop, wakacje, ubezpieczenie podróżne, ubezpieczenie turystyczne

Ubezpieczenie podróżne. Dlaczego warto?

Daleka i ekscytująca podróż, długo wyczekiwany urlop, krótka, ale pełna wrażeń wycieczka – nierzadko czekamy na nie z utęsknieniem, odliczając upływające dni. Taki wyjazd założenia ma dostarczyć nam samych niezapomnianych wrażeń i cudownych wspomnień. W końcu wszystko precyzyjnie planujemy i chcemy spędzić ten czas jak najlepiej, prawda? Tylko szkoda, że w trakcie snucia planów, często zapominamy jak ważne jest ubezpieczenie podróżne.

KUP UBEZPIECZENIE PODRÓŻNE

Polacy coraz chętniej wybierają zagraniczne kraje na cel swoich podróży, ale czy zdajemy sobie sprawę jak w razie nieszczęśliwego wypadku może wyglądać nasz urlop? Przykładowo: Włochy i Chorwacja. W ostatnich czasach ulubione wakacyjne destynacje Polaków. Nikomu nie życzymy nieprzyjemnych przygód na urlopie, ale naprawdę niewiele potrzeba, by interwencja lekarza była potrzebna: poślizgnięcie się na hotelowej podłodze, zatrucie pokarmowe. We Włoszech koszt koszt wizyty lekarskiej może wynosić nawet ponad 1 000 zł. Często trzeba doliczyć także leki. W przypadku kontuzji, gdzie niezbędna jest porada ortopedy i zapewnienie protezy czy kul, koszty pomocy mogą być jeszcze wyższe – nawet do 3 000 zł. W takich sytuacjach długo oszczędzane pieniądze na wakacje mogą szybko zostać przeznaczone na pokrycie kosztów leczenia. A wystarczyło jedynie uwzględnić w budżecie dodatkowe parę złotych na ubezpieczenie podróżne . Wypoczynek na chorwackiej plaży marzy się niejednemu… W Chorwacji za domową lekarską wizytę można zapłacić nawet ponad 500 zł. Jednak prawdziwie ogromne koszty pojawiają się przy transporcie medycznym. Wypadek na wycieczce rowerowej, a w jego wyniku poważny uraz nogi – koszt całego świadczenia to około 11 000 zł, w tym najwięcej wynosi koszt transportu ambulansem do Polski. Zdarzają się również wypadki, gdy wymagana jest kilkudniowa hospitalizacja, a transport do kraju musi odbyć się w asyście lekarza – takie przedsięwzięcie szacowane jest nawet na sumę 30 000 zł! Przy takich kwotach wizja zapłacenia od 100 zł do 200 zł za ubezpieczenie podróżne to naprawdę niewiele.

Ubezpieczenie podróżne zapewnia nam zabezpieczenie w wielu przypadkach – pokrycie kosztów leczenia czy transportu medycznego to często wielkie odciążenie finansowe. Nie zapominajmy o takich kwestiach jak OC za granicą – zabezpieczenie w razie uszkodzenia mienia osób trzecich. Zaginiony bagaż? Może nie uda się odzyskać swoich rzeczy, ale dzięki ubezpieczeniu można otrzymać odszkodowanie w wysokości deklarowanej wartości bagażu.

Wakacje powinny być czasem beztroskim i wolnym od codziennego stresu – właśnie takich wyjazdów wszystkim życzymy. Jednak bądźmy odpowiedzialni zawczasu i oszczędźmy sobie ewentualnych nieprzyjemności – ubezpieczenie podróżne to podstawa bezpiecznego i spokojnego wypoczynku.

KUP UBEZPIECZENIE PODRÓŻNE

Porozmawiaj bezpłatnie
z konsultantem

Wprowadź poprawny numer telefonu
Wprowadź poprawne dane

Porozmawiaj bezpłatnie
z konsultantem

Wprowadź poprawny numer telefonu
Wprowadź poprawne dane
Wprowadź poprawne dane

NIE MAM KONTA

Jeżeli nie posiadasz konta zostanie ono stworzone w kolejnym kroku. Uczestnictwo i korzystanie jest całkowicie darmowe!