Co chcesz ubezpieczyć?
Auto
NNW Dziecka
Dom
Życie
Rak
TURYSTYKA

ubezpieczenie na życie, covid-19, odszkodowanie

Ubezpieczyciele wypłacają odszkodowania za COVID-19

Tak wielu zachorowań na koronawirusa jak w ostatnich dniach w Polsce jeszcze nie było. Nic więc dziwnego, że wzrasta niepewność i strach przed momentem, w którym i nas może dosięgnąć choroba. Wnikliwie przeglądamy nasze polisy i dopytujemy na infoliniach, czy w zakresie naszego ubezpieczenia jest COVID-19.

KUP UBEZPIECZENIE NA ŻYCIE

Warto zwrócić uwagę, że pandemia to wciąż bardzo świeża i nowa sprawa, na którą nikt nie był dobrze przygotowany. Wiele branży musiało całkowicie zmienić sposób działania i wprowadzać nowe usługi. Podobnie jest w branży ubezpieczeń, gdzie towarzystwa jak najszybciej starają się reagować na sytuację i nowe potrzeby swoich klientów. Trzeba pamiętać, że niektóre zmiany wymagają czasu i oferty z COVID-19 zaczynają pojawiać się stopniowo.

Przede wszystkim: COVID-19 jest chorobą, która w świetle Ogólnych Warunków Ubezpieczenia jest traktowana jak każde inne zachorowanie. Dotyczy to zarówno ubezpieczeń na życie, jak i NNW. Hospitalizacja w wyniku leczenia COVID-19 jak najbardziej kwalifikuje się do wypłaty dziennego świadczenia szpitalnego z tytułu choroby. Żadne towarzystwo nie wyklucza COVID-19 ze swojego zakresu. Ważne jest, aby sprawdzić jakie są warunki przyznania odszkodowania w posiadanej polisie. Często wymogiem jest spędzenie co najmniej kilku dni w szpitalu, by świadczenie mogło zostać wypłacone.

Na ten moment najkorzystniejsze oferty można znaleźć wśród NNW dla dzieci. Tak naprawdę każde ubezpieczenie NNW dla dziecka ma w zakresie COVID-19, gdzie za hospitalizację w wyniku leczenia otrzymuje się dzienne świadczenie szpitalne. Nowością na rynku jest ubezpieczenie LINK4 Mama, które oferuje wypłatę odszkodowania w wysokości nawet do 5 tys. złotych za zachorowanie na koronawirusa. W zakresie znajduje się także dzienne świadczenie szpitalne (100 zł za dzień; limit 2 tys. złotych). Natomiast odszkodowanie za inne zachorowania, np. sepsę czy wstrząśnienie mózgu to 1 tys. złotych.Niestety obecnie jest niewiele ofert, które oferują odszkodowanie za sam pozytywny wynik testu na koronawirusa, za kwarantannę lub samoizolację.

Mimo że dzieci odbywają od kilku dni lekcje zdalnie i są mniej narażone na zachorowanie na COVID-19, to wciąż dobre, dodatkowe ubezpieczenie jest niezwykle przydatne. Główny Urząd Statystyczny w 2019 roku przeprowadził badania, według których 70% wypadków, przy których musieli interweniować ratownicy, to zdarzenia, które miały miejsce w domach. Oczywiście podstawą jest zabezpieczenie naszych mieszkań, by do takich sytuacji nie dopuścić, ale równie ważne jest także dobre ubezpieczenie, które wspomoże nas finansowo. Najczęstsze przyczyny wypadków w domu to między innymi strome schody, środki czystości, ostre przedmioty, porażenia prądem, ostre krawędzie mebli, czy śliska podłoga. Opcji jest bardzo wiele, dlatego dobrze jest mieć ubezpieczenie, które także wiele oferuje. Takim ubezpieczeniem może być na przykład nnwdziecka.pl.

Na szczęście zakupienie ubezpieczenia online to obecnie bardzo powszechna praktyka. Dlatego jeśli mamy taką możliwość, wybierajmy proces zakupu, który odbywa się całkowicie zdalnie i bezkontaktowo. CTU.pl świadczy takie usługi, a zamówienia można składać całodobowo. COVID-19 jest w zakresie ubezpieczeń na życie oraz w ubezpieczeniu NNW dla studentów i dzieci.

KUP UBEZPIECZENIE NA ŻYCIE

Porozmawiaj bezpłatnie
z konsultantem

Wprowadź poprawny numer telefonu
Wprowadź poprawne dane

Porozmawiaj bezpłatnie
z konsultantem

Wprowadź poprawny numer telefonu
Wprowadź poprawne dane
Wprowadź poprawne dane

NIE MAM KONTA

Jeżeli nie posiadasz konta zostanie ono stworzone w kolejnym kroku. Uczestnictwo i korzystanie jest całkowicie darmowe!