Co chcesz ubezpieczyć?
Auto
NNW Dziecka
Dom
Życie
TURYSTYKA
ubezpieczenie ac

Ranking AC

Ranking AC. Wybór dobrego ubezpieczenia

Ubezpieczenie AC to dobrowolne ubezpieczenie naszego auta. Autocasco chroni nas w razie nagłego zdarzenia, np. wypadku samochodowego, kradzieży, uszkodzeń związanych z pogodą, działalnością osób trzecich lub zwierząt. AC działa nawet wtedy, gdy zdarzenie miało miejsce z naszej winy – w przeciwieństwie do ubezpieczenia OC. Dlatego aby posiadać pełną ochroną na drodze, należy rozważyć zakup ubezpieczenia AC.  Dobrze dobrane AC ubezpieczenie zapewni nam pełen komfort poruszania się autem, ponieważ obejmuje zdarzenia, które pojawiają się na drogach niemal codziennie. Do podstawowych zdarzeń, które obejmuje ubezpieczenie autocasco należą: wypadek drogowy (zderzenie z innym pojazdem, osobą, zwierzęciem lub przedmiotem), kradzież pojazdu (jeśli jest w zakresie), działania osób trzecich (porysowana karoseria, podpalenie, przebite opony, wybite szyby), działanie pogody (gradobicie, pożar, powódź, upadek drzewa).

Ranking ubezpieczeń OC – warto z nich korzystać

Porównywarka ubezpieczeń oraz ranking ubezpieczeń AC to sprawdzone sposoby na obniżenie swojej składki OC. Bardzo często zdarza się, że od wielu lat kupujemy swoje ubezpieczenie AC u tego samego ubezpieczyciela. Jednak niewiele osób jest świadomych, że wznawianie polisy w tym samym towarzystwie rok w rok niekoniecznie może być dla nas korzystne. Składka z roku na rok może wzrastać, a my bez porównywania na bieżąco ofert od innych ubezpieczycieli nieświadomie przepłacamy. I właśnie z tego powodu warto wykorzystać porównywarkę ubezpieczeń lub ranking ubezpieczeń AC. Wprowadzenie informacji do kalkulatora oraz przejrzenie listy obecnie najlepszych ubezpieczycieli zajmie nam zaledwie kilka chwil, a szybko okaże się, czy mamy możliwość dokonania zakupu AC w innym towarzystwie za znacznie mniejsza cenę. Warto zwracać też uwagę na rzeczy, które mogą wpływać na koszt ubezpieczenia AC, a niektóre z nich mogą wydawać się naprawdę niepozorne. Wyliczając składkę autocasco ubezpieczyciele biorą pod uwagę takie czynniki jak: zabezpieczenia w aucie (brak podstawowych zabezpieczeń zwiększa ryzyko kradzieży), wiek i wartość pojazdu (im starszy samochód tym taniej, jednak często towarzystwa nie ubezpieczają aut starszych niż 12-13 lat), miejsce parkowania (parkowanie na ulicy lub niestrzeżonych parkingach zwiększa składkę), wiek i historia szkodowości kierowcy, miejsce zamieszkania. Cenę ubezpieczenia można obniżać modyfikując zakres ochrony, np. wybierając ofertę z wkładem własnym.

Najlepsze ubezpieczenia AC. Ranking

Wartościowy ranking ubezpieczeń AC powinien opierać się nie tylko na cenach jakie proponuje dane towarzystwo, ale także na innych aspektach, np. cena ubezpieczeń w pakiecie, możliwość dobrani dodatkowych pakietów (np. Midi Assistance), komunikacja z towarzystwem i przebieg procesu likwidacji szkody, dodatkowe zniżki czy możliwość szybkiego zakupienia ubezpieczenia przez internet. Poniżej przedstawiamy aktualny ranking AC:

 1. HDI
 2. Generali
 3. AXA
 4. PZU
 5. Link4
 6. MTU24
 7. Ergo Hestia
 8. Benefia
 9. Aviva
 10. Allianz
 11. Warta
 12. You Can Drive
 13. Proama
 14. Wiener

 

 Zawsze warto jest poprosić o oferty z różnych towarzystw, aby sprawdzić jakie rozwiązanie będzie dla nas najbardziej korzystne. W CTU przygotowujemy dla naszych klientów trzy najlepsze oferty spośród tych dostępnych na rynku (współpracujemy z ponad 30 towarzystwami). Korzystając z wiedzy doradców i agentów z łatwością można wybrać dobre ubezpieczenie autocasco. Ranking oraz porównywarka także okażą się bardzo pomocne, jeśli chcemy dokonać przemyślanego zakupu.

Porozmawiaj bezpłatnie
z konsultantem

Wprowadź poprawny numer telefonu
Wprowadź poprawne dane

Porozmawiaj bezpłatnie
z konsultantem

Wprowadź poprawny numer telefonu
Wprowadź poprawne dane
Wprowadź poprawne dane

NIE MAM KONTA

Jeżeli nie posiadasz konta zostanie ono stworzone w kolejnym kroku. Uczestnictwo i korzystanie jest całkowicie darmowe!