Co chcesz ubezpieczyć?
Auto
NNW Dziecka
Dom
Życie
TURYSTYKA
ubezpieczenie ac

Ubezpieczenie domu w budowie

Dlaczego ubezpieczenie domu w budowie jest potrzebne?

Już rozpoczynając budowę domu warto pomyśleć o ubezpieczeniu. W końcu im dalej będą postępować prace, tym większy majątek będziemy posiadać. Dom w budowie, tak samo jak ukończony dom, jest narażony na wszelkie szkody wywołane zdarzeniami losowymi. Co więcej, takie ubezpieczenie jest wymagane przez bank, jeśli na budowę domu zaciągamy kredyt.

Ile kosztuje ubezpieczenie domu w budowie i co jest w zakresie?

 Koszt polisy jest przeważnie mniejszy, gdy mamy dom w budowie. Ubezpieczenie zamieszkanego i ukończonego domu jest już droższe. Niektóre z rozszerzeń dla domu zamieszkanego nie są dostępna dla domu w budowie. Na początkowych etapach budowy domu (dom można ubezpieczyć już od samych fundamentów) podstawowa wersja ubezpieczenia to przede wszystkim ochrona murów i ścian oraz stałych elementów nieruchomości. Polisa chronić będzie od zdarzeń losowych, np. zalania, pożaru, silnego wiatru, gradu, deszczu, eksplozji, a czasem nawet od powodzi. Na dalszych etapach można rozszerzyć ubezpieczenie o kradzież z włamaniem. Ubezpieczenie domu w budowie od kradzieży to dodatkowo płatna opcja, dzięki której chronione będą wstawione okna, drzwi, a także wszelkie materiały budowlane, maszyny i narzędzie pozostawione w nieruchomości. Cena ubezpieczenia domu w budowie zależy także od lokalizacji budowy (zwyżki w składce za tereny zalewowe) czy od materiałów, z których budowany jest dom (ubezpieczenie drewnianego domu jest dużo bardziej kosztowne od murowanego). Więcej zapłacimy także za dom budowany w dużym mieście, gdzie ceny nieruchomości są wyższe w porównaniu do małych miast i wsi. Biorąc pod uwagę powierzchnie domu, przykładowo za dom o powierzchni 110 m2 zapłacimy od 140 zł do 300 zł, a za dużo większy dom (150m2) ceny mogą wynosić od 220 zł do 500 zł (cena rośnie wraz z dobieranymi pakietami, np. ubezpieczenie domu w budowie od kradzieży).

Dom w budowie można ubezpieczyć od kradzieży, gdy dom jest na danym etapie budowy: musi posiadać dach, okna i drzwi zamykane na klucz.

Ubezpieczenie domu w budowie. Kalkulator obliczy składkę

Jeśli chcemy wiedzieć, ile w może wynieść składka za ubezpieczenie domu w budowie, pomocne mogą okazać się popularne serwisy do porównywania ofert typu kalkulator. Ubezpieczenie Domu w budowie to jedno z tych ubezpieczeń, gdzie bez dokładnych danych od właściciela ciężko jest wyliczyć dokładną składkę. Porównywanie ofert przy wyborze ubezpieczenia jest bardzo ważnym elementem w procesie. Towarzystwa proponują zróżnicowane zakresy ochrony i dodatki do polis, dlatego miejmy na uwadze dobranie ubezpieczenia pod kątem swoich potrzeb i możliwości finansowych. Kalkulator ubezpieczenia domu w budowie daje możliwość wprowadzenia wszystkich potrzebnych danych i obliczenia składki. Warto korzystać z kalkulatorów, które pozwalają na uwzględnienie szczegółowych informacji, ponieważ często nawet drobny fakt, może mieć wpływ na wysokość ceny ubezpieczenia domu w budowie. Często bywa, że aby obliczyć składkę na ubezpieczenie domu w budowie, będzie konieczny bezpośredni kontakt z doradcą ubezpieczeniowym w celu dokładnego opisania etapu budowy i oszacowania wartości nieruchomości. W końcu od etapu, na jakim jest budowa, zależą możliwości rozszerzenia ochrony. Ubezpieczenie domu w budowie od kradzieży jest dostępne dopiero wtedy, gdy dom posiada już dach, okna i drzwi zamykane na klucz.

Ubezpieczenie domu w budowie po zakończeniu budowy 

Ubezpieczenie domu w budowie jest kupowane na 12 miesięcy. Jeśli budowa naszego domu zakończy się, ale wciąż będziemy jeszcze posiadać ważne ubezpieczenie, możemy zmienić przedmiot ubezpieczenia na dom mieszkalny i skorzystać z dostępnych rozszerzeń (np. ubezpieczenie ruchomości domowych). Inna opcją jest zwrot niewykorzystanej składki. To, w jaki sposób można rozwiązać umowę, zależy w głównej mierze od towarzystwa.

Porozmawiaj bezpłatnie
z konsultantem

Wprowadź poprawny numer telefonu
Wprowadź poprawne dane

Porozmawiaj bezpłatnie
z konsultantem

Wprowadź poprawny numer telefonu
Wprowadź poprawne dane
Wprowadź poprawne dane

NIE MAM KONTA

Jeżeli nie posiadasz konta zostanie ono stworzone w kolejnym kroku. Uczestnictwo i korzystanie jest całkowicie darmowe!