Co chcesz ubezpieczyć?
Auto
NNW Dziecka
Dom
Życie
Rak
TURYSTYKA
ubezpieczenie ac

Ubezpieczenie na życie

Dlaczego jest Ci potrzebne ubezpieczenie na życie?

Ubezpieczenie na życie to ten rodzaj ubezpieczenia, który chroni przede wszystkim naszych bliskich (w podstawowej wersji ubezpieczenia na życie). Ubezpieczając się na życie i płacąc comiesięczną składkę, dbamy o to, że w razie naszej śmierci rodzina otrzyma z tego tytułu godne świadczenie. Ubezpieczenie na życie można zakupić na 12 miesięcy, ale jeśli wolimy umowę długoterminową, możemy zawrzeć ją nawet na okres 25 lat. W ciągu jej trwania możemy dowolnie modyfikować zakres ubezpieczenia i dopisywać kolejne osoby do ochrony. Rola ubezpieczenia na życie nie kończy się jedynie na przypadkach śmierci naturalnej ? przyda się także w innych sytuacjach. Ubezpieczenie na życie można rozszerzyć na inne zdarzenia: zgon w wypadku komunikacyjnym lub wskutek nieszczęśliwego wypadku, urazy ciała (wskutek nieszczęśliwego wypadku), poważne zachorowania, leczenie, rehabilitacja, operacja chirurgiczna, a także narodziny dziecka. Zdarzają się przecież nieszczęścia, kiedy z powodu wypadku lub choroby nie dość, że jesteśmy poddani operacji to jeszcze czeka nas długotrwała rehabilitacja i leczenie. Co wtedy z pracą? Często przez ten czas otrzymujemy niższe wynagrodzenie, a przecież nasze wydatki wzrastają. Właśnie w takich sytuacjach posiadanie ubezpieczenie na życie może się okazać zbawienne.  Jeśli posiadamy wystarczającą ilość rozszerzeń do naszej podstawowej wersji ubezpieczenia na życie, to kwestie finansowe nie powinny być dla nas dodatkowym problemem.

Ubezpieczenie na życie to ochrona także dla naszej rodziny, w razie gdy nas zabraknie.

Co wpływa na wysokość składki ubezpieczenia na życie? 

Ubezpieczenie na życie to bardzo indywidualna sprawa. Bez szczegółowej rozmowy z klientem agent ubezpieczeniowy nie jest w stanie dobrać dobrego ubezpieczenia na życie, czy oszacować wysokość składki. Na to drugie wpływa wiele czynników. Ubezpieczyciel zwróci uwagę przede wszystkim na wiek klienta, stan zdrowia i wykonywany zawód. Im starsi jesteśmy, to tym większej składki możemy się spodziewać. Ubezpieczenie najlepiej jest zakupić przed 40. rokiem życia. Stan zdrowia również jest niezwykle istotny. Zanim umowa zostanie zawarta, klient jest zobowiązany do określenia swojego stanu zdrowia w ankiecie medycznej. Jeśli przechodziliśmy niedawno udar, zawał, nowotwór składka może być wyższa. Agent może uzyskać dostęp do naszej historii medycznej, dlatego nie warto niczego ukrywać ? możemy przez to zostać skierowani na dodatkowe badania. Im bardziej ryzykowny zawód wykonujemy, tym wysokość składki ubezpieczenia na życie może iść w górę. Dla towarzystwa jest to dużą różnicą, czy pracujemy w biurze, czy na placu budowy. Wykonywanym zawodem powinniśmy się także kierować dobierając dodatkowe pakiety ? jeśli jesteśmy zawodowym kierowcą, warto dokupić dodatek w postaci śmierci w wyniku NNW lub wypadku komunikacyjnego.

Dużą rolę w wysokości składki ubezpieczenia na życie odegra także suma ubezpieczenia oraz zakres ochrony. Warto zwracać uwagę jakie odszkodowanie dostaniemy w poszczególnych przypadkach. Najwyższe odszkodowanie można otrzymać jedynie w przypadku zgonu, jednak powinniśmy optymistycznie brać pod uwagę zdarzenia, które statystycznie zdarzają się częściej i nie są aż tak przykre: pobyty w szpitalu, wypadki w pracy, czy ciąża. Dobrze będzie, jeśli świadczenia w tych sytuacjach będą proporcjonalnie wysokie do płaconej składki. Pamiętajmy też, aby dobrze dobrać zakres ochrony ubezpieczenia na życie ? tutaj powinniśmy kierować się przede wszystkim naszą pracą zawodową i aktywnością sportową. Osoby młode, bez nałogów i chorób mają większe szanse na niską miesięczną składkę.

Wysokość składki jest uzależniona od wielu czynników, np. naszego wieku, stanu zdrowia lub wykonywanej pracy.

Kiedy ubezpieczenie na życie nie zadziała?

Wyłączenia odpowiedzialności to norma wśród ubezpieczeń. Każde towarzystwo indywidualnie określa wyłączenia w swoim OWU, dlatego warto tam zajrzeć przed kupieniem ubezpieczenia. W przypadku ubezpieczenia na życie do najczęstszych wyłączeń należą: samobójstwa, przedawkowania leków, udział w przestępstwie, bycie pod wpływem alkoholu, choroby niebędące w zakresie, hospitalizacja, która trwała krócej niż liczba dni wymaganych do wypłaty świadczenia (podane w OWU). Dla zdarzeń istnieją także karencje. Przykładowo, kobieta, która w momencie zawierania ubezpieczenia na życie jest już w ciąży, nie otrzyma świadczenia. Karencja dla ciąży wynosi przeważnie od 9 do 12 miesięcy. Podobnie jest także w przypadku chorób, np. w przypadku nowotworów karencja może wynosić do 6 miesięcy. Za chorobę zdiagnozowaną w czasie trwania karencji także nie przyznaje się odszkodowania.

Aby kupić dobre ubezpieczenie na życie należy wziąć pod uwagę swoje potrzeby i możliwości finansowe oraz w jakich sytuacjach ma nas chronić polisa. Ubezpieczenie na życie można kupić bez problemu online. Zachęcamy do skorzystania z naszej oferty ? zapraszamy do rozmowy z agentem, który dobierze odpowiednie ubezpieczenie.

Skontaktuj się z Nami

Porozmawiaj bezpłatnie
z konsultantem

Wprowadź poprawny numer telefonu
Wprowadź poprawne dane

Porozmawiaj bezpłatnie
z konsultantem

Wprowadź poprawny numer telefonu
Wprowadź poprawne dane
Wprowadź poprawne dane

NIE MAM KONTA

Jeżeli nie posiadasz konta zostanie ono stworzone w kolejnym kroku. Uczestnictwo i korzystanie jest całkowicie darmowe!