Co chcesz ubezpieczyć?
Auto
NNW Dziecka
Dom
Życie
TURYSTYKA
ubezpieczenie ac

Najtańsze ubezpieczenie na życie

Ubezpieczenie na życie ma to do siebie, że jest ubezpieczeniem, na które składkę trzeba płacić co miesiąc. Dla wielu osób może być to spore obciążenie finansowe i nic dziwnego, że albo po jakimś czasie rezygnują z polisy lub szukają tańszego wariantu ubezpieczenia na życie. Jednak czy najtańsze ubezpieczenie życie to dobre rozwiązanie?

Od czego zależy cena ubezpieczenia na życie?

Cena ubezpieczenia na życie to bardzo indywidualna kwestia. Wysokość składki zależy tak naprawdę od wielu czynników. Przed zawarciem umowy, agent będzie wymagał od nas doprecyzowania paru informacji. Konieczna będzie ankieta medyczna, na której podstawie będzie można określić naszą kondycję zdrowotną. Wyższej ceny ubezpieczenia na życie mogą się spodziewać osoby po chorobach (zawał, udar, nowotwór), przewlekle chore (cukrzyca, anemia), osoby w pełni wieku (po 40. roku życia), posiadające nałogi (palenie papierosów) oraz osoby wykonujące zawody o podwyższonym ryzyku. Cena zależy także od zakresu ochrony i dobranych pakietów. Cena ubezpieczenia na życie może wahać się już od 30 zł za miesiąc do ponad 100 zł miesięcznie. Najtańsze ubezpieczenie na życie nie będzie zawierać tylu rozszerzeń i wysokiej sumy odszkodowania. Przyjmuje się, że tak naprawdę dobra i wartościowa polisa mieści się w przedziale cenowym od 50 zł do 100 zł.

Najmniej za ubezpieczenie na życie zapłaci osoba młoda i w dobrym zdrowiu. Nie warto zatajać informacji w celu uzyskania niższej składki, ponieważ towarzystwo może mieć wgląd do naszej historii chorób. Pamiętajmy, że ubezpieczenie na życie to rzecz, na której nie powinniśmy zbyt bardzo oszczędzać.

Najtańsze ubezpieczenie na życie 

Tak jak było wspominane wcześniej, cena ubezpieczenia na życie zależy głównie od naszego stanu zdrowia i wieku. Oczywiście możemy usilnie poszukiwać ofert, które spełnią nasze oczekiwania cenowe, ale musimy liczyć się z tym, że zakres ochrony, a także odszkodowania nie będą zadowalające. Innym rozwiązaniem na najtańsze ubezpieczenie na życie niż polisa indywidualna jest ubezpieczenie grupowe. To ubezpieczenie dostępne jest dla osób zatrudnionych w firmach i zakładach pracy. Cena takiego ubezpieczenia rzadko przekracza 50 zł. Kupując ubezpieczenie w pracy mamy do wyboru jeden z wariantów, a oferta została przygotowana przez ubezpieczyciela tak, aby zakres i ceny były dopasowane do dużej grupy ludzi (zróżnicowani ze względu na wiek i możliwości finansowe). Tym samym wybieramy gotowy pakiet i nie mamy żadnego wpływu na to, co się w nim zawiera i jaka będzie maksymalna suma odszkodowania (często nie przekracza ona 150 000 zł). Jednak dużą zaletą takiego ubezpieczenia jest to, że płacimy za nie naprawdę niewiele (przeważnie składka automatycznie odliczana jest od pensji, więc nie trzeba martwić się o wpłaty w terminie), a w niektórych firmach zdarza się, że to pracodawca pokrywa cały koszt ubezpieczenia swoich pracowników.

Ubezpieczenie na życie. Najtańsze rozwiązanie się opłaca?

Nie ma wątpliwości, że każdemu kiedyś przyda się ubezpieczenie na życie. Najtańsza opcja jest niezwykle kusząca, ale czy jesteśmy świadomi, jaka ochrona stoi za tanią polisą? Wybierając ubezpieczenie na życie możemy korzystać z dostępnych popularnych serwisów, tzw. Kalkulatorów, aby obliczyć składkę. Żeby płacić mało za ubezpieczenie na życie trzeba spełniać określone warunki. 30 zł miesięcznie (najtańsze ubezpieczenie na życie) zapłaci osoba młoda o dobrym zdrowiu. Jednak w zakresie ochrony jest tylko jedno zdarzenie: zgon naturalny. Brak w nim świadczeń za pobyt w szpitalu, poważnych zachorowań czy odszkodowania z tytułu śmierci wskutek NNW lub wypadku komunikacyjnego. Musimy być świadomi, że decydując się na najtańsze ubezpieczenie na życie, decydujemy się na najbardziej podstawową ochronę, bez żadnych rozszerzeń i dodatków. Oczywiście, aby posiadać lepszy zakres, nie musimy od razu płacić kilkuset złotych miesięcznie Wystarczy już 50 zł za miesiąc, aby polisa obejmowała znacznie więcej zdarzeń. Ważne jest także to, aby nie przepłacać za polisę, w której zakresie są zdarzenia, z których nigdy nie skorzystamy (np. urodzenie dziecka, gdy jesteśmy już w starszym wieku). Podstawową zasadą jest dobranie ubezpieczenia pod kątem naszych potrzeb i możliwości finansowych.

Porozmawiaj bezpłatnie
z konsultantem

Wprowadź poprawny numer telefonu
Wprowadź poprawne dane

Porozmawiaj bezpłatnie
z konsultantem

Wprowadź poprawny numer telefonu
Wprowadź poprawne dane
Wprowadź poprawne dane

NIE MAM KONTA

Jeżeli nie posiadasz konta zostanie ono stworzone w kolejnym kroku. Uczestnictwo i korzystanie jest całkowicie darmowe!