Co chcesz ubezpieczyć?
Auto
NNW Dziecka
Dom
Życie
Rak
TURYSTYKA
ubezpieczenie ac

Ranking Ubezpieczeń na życie

Dlaczego warto zainwestować w dobre ubezpieczenie na życie?

Ubezpieczenie na życie jest skonstruowane tak, aby oprócz nas chroniło przede wszystkim naszych bliskich (w podstawowej wersji ubezpieczenia na życie).  Ubezpieczając się na życie i płacąc comiesięczną składkę, dbamy o to, że w razie naszej śmierci rodzina otrzyma z tego tytułu godne świadczenie. Ubezpieczenie na życie można rozszerzyć na inne zdarzenia: zgon w wypadku komunikacyjnym lub wskutek nieszczęśliwego wypadku, urazy ciała (wskutek nieszczęśliwego wypadku), poważne zachorowania, leczenie, rehabilitacja, operacja chirurgiczna, a także narodziny dziecka. Dodatkowe elementy polisy pozwolą nam zabezpieczyć się finansowo w razie naszej nagłej niezdolności do wykonywania pracy, np. wskutek nieszczęśliwego wypadku. Gdy musimy z tego powodu podjąć się długiej rehabilitacji i w tym czasie nie możemy pracować, to dzięki ubezpieczeniu na życie mamy zapewnione świadczenie na ten czas, a nasza sytuacja finansowa pozostanie stabilna.

Ubezpieczenie na życie chroni naszych bliskich, w razie gdy spotka nas wypadek. Dobre ubezpieczenie na życie to wydatek rzędu 50-100 zł miesięcznie.

Cena ubezpieczenia na życie

To, ile będzie wynosić nasza comiesięczna składka, jest uzależnione od wielu czynników. Przy kupnie ubezpieczenia na życie z pewnością będziemy poproszeni o wypełnienie ankiety medycznej lub szczerej rozmowy z agentem. Agent, który przygotowuje nasze ubezpieczenie musi wiedzieć dokładnie, jaki jest stan naszego zdrowia, wykonywany zawód, przebyte i zdiagnozowane choroby, a także nałogi. Wszystkie te informacje mają wpływ na składkę: młodsze i zdrowsze osoby mogą spodziewać się niższej ceny, a osoby z chorobami lub palące papierosy muszą liczyć się z tym, że za ubezpieczenie zapłacą więcej. Nie warto zatajać żadnych faktów, ponieważ zarówno agent, jak i ubezpieczalnia może mieć wgląd w nasze medyczne dokumentacje i możemy spotkać się w przypadku kłamstwa z odmową wypłaty odszkodowania. Cena jest także tym wyższa, im szerszy wybierzemy zakres. Warto wtedy dobrać rozszerzenia do naszych faktycznych potrzeb (np. zawodowy kierowca może potrzebować takiego zdarzenia jak śmierć w wypadku komunikacyjnym). Na ubezpieczeniu na życie lepiej nie oszczędzać, ponieważ każde cięcie kosztów pozbawia nas późniejszego wysokiego odszkodowania. Dobra polisa na życie powinna kosztować 50-100 zł. W wyborze dobrego ubezpieczenia mogą pomóc porównywarki ubezpieczeń online lub ranking ubezpieczeń na życie.

Ubezpieczenie na życie. Ranking

Porównywarka ubezpieczeń oraz ranking ubezpieczen na zycie to popularne możliwości przygotowania się do wyboru swojego ubezpieczyciela. Kalkulator pomoże nam obliczyć wstępna składkę po wypełnieniu formularza, a ranking ubezpieczeń na życie da nam informacje na temat poziomu jakości obsługi klienta w poszczególnych towarzystwach ubezpieczeniowych. Ważne, aby wybrany ubezpieczyciel proponował szeroką ofertę ubezpieczeń, dodatków i rozszerzeń, a komunikacja nie była utrudniona i likwidacja szkody przebiegała sprawnie. Poniżej przedstawiamy aktualnie najbardziej docenianych ubezpieczycieli, jeśli chodzi o ubezpieczenie na życie. Ranking:

  1. Nationale Niderlanden Ochrona Jutra
  2. MetLife Życie
  3. Prudential Emerytura bez obaw
  4. AXA Plan Ochronny
  5. Warta Dla Ciebie Dla Rodziny
  6. Aegon Bezpieczna Spłata

Zawsze warto jest rozejrzeć się za ofertami z różnych towarzystw, aby sprawdzić jakie rozwiązanie będzie dla nas najbardziej korzystne. W CTU przygotowujemy dla naszych klientów trzy najlepsze oferty spośród tych dostępnych na rynku (współpracujemy z ponad 30 towarzystwami). Korzystając z wiedzy doradców i agentów z łatwością można wybrać dobre ubezpieczenie na życie. Ranking oraz porównywarka także okażą się bardzo pomocne, jeśli chcemy dokonać przemyślanego zakupu.

Skontaktuj się z Nami

Porozmawiaj bezpłatnie
z konsultantem

Wprowadź poprawny numer telefonu
Wprowadź poprawne dane

Porozmawiaj bezpłatnie
z konsultantem

Wprowadź poprawny numer telefonu
Wprowadź poprawne dane
Wprowadź poprawne dane

NIE MAM KONTA

Jeżeli nie posiadasz konta zostanie ono stworzone w kolejnym kroku. Uczestnictwo i korzystanie jest całkowicie darmowe!