Co chcesz ubezpieczyć?
Auto
NNW Dziecka
Dom
Życie
Rak
TURYSTYKA
ubezpieczenie ac

Kalkulator Ubezpieczenia OC

Kalkulator OC. Dlaczego OC jest potrzebne?

Ubezpieczenie OC to ubezpieczenie, które chroni nas przed skutkami finansowymi zdarzenia, które miało miejsce z naszej winy. Polisa OC gwarantuje zwrot kosztów nawet do 5 mln euro w przypadku narażenia zdrowia i życia poszkodowanego, oraz do 1 mln euro w razie uszkodzenia mienia. Dzięki temu ubezpieczeniu za nic nie musimy płacić z własnej kieszeni, a wypłata odszkodowania odbywa się szybko i wygodnie za pośrednictwem ubezpieczyciela, a nie sądowo (w przypadku braku polisy, poszkodowany ma prawo żądać odszkodowania). Brak polisy OC jest w Polsce karany ? każdy właściciel pojazdu jest prawnie zobowiązany do wykupienia ubezpieczenia OC. W przypadku jego braku naliczane są wysokie kary, które znacznie przewyższają koszt takie ubezpieczenia. Roczna składka na ubezpieczenie OC to wydatek rzędu kilkuset złotych, OC może kosztować już około 300 zł. Cena OC jest uzależniona od wielu czynników, dlatego przed kupnem warto jest korzystać z doradztwa agenta ubezpieczeniowego. Inną opcją jest Kalkulator OC online.

Ubezpieczenie OC. Kalkulator czy rankingi?

Są różne metody obliczania składki ubezpieczenia OC. Coroczna rekalkulacja jest bardzo znanym i polecanym sposobem na obniżenie swojej składki. Wiele osób nie wie, że przedłużając co roku automatycznie polisę w tym samym towarzystwie może słono przepłacać, ponieważ składka może wzrastać. Warto wyrobić sobie nawyk porównywania wielu ofert ubezpieczeniowych, ponieważ różne towarzystwa i agenci proponują różne zakresy oraz posiadają osobiste zniżki. Należy pamiętać, że na cenę OC wpływa jednak wiele rzeczy, które stale mogą podbijać cenę, np. gdy miejscem zamieszkania jest duże miasto (większe ryzyko kolizji niż na wsi), obszerna historia szkodowości właściciela auta, zabiegi tuningowe zwiększające moc pojazdu (mocniejsze silniki będą podwyższać cenę OC). Przed podjęciem ostatecznej decyzji o kupnie można także sugerować się aktualnymi rankingami, które obiektywnie oceniają działalność polskich towarzystw ubezpieczeniowych, które proponują w swojej ofercie ubezpieczenie OC. Kalkulator pomoże wyliczyć składkę i porównać ubezpieczenia w różnych firmach.

Kalkulator ubezpieczenia OC. Jakie dane będą potrzebne do wyliczenia składki?

Aby móc obliczyć wysokość swojej składki za pomocą kalkulatora, będą potrzebne przede wszystkim podstawowe dane auta oraz właściciela. W zależności od rodzaju kalkulatora, danych będzie trzeba wpisać mniej, a czasem więcej. W przypadku auta należy podać numer rejestracyjny, VIN, przebieg auta w kilometrach, markę, model, wersję pojazdu, pojemność i moc silnika, rok produkcji, datę pierwszej rejestracji na świecie. Wypełniając pola z informacjami o właścicielu możemy zostać poproszeni o imię, nazwisko, PESEL, rok uzyskania prawa jazdy, adres zamieszkania. Często mogą się także pojawiać dodatkowe pytania, które mają wpływ na wysokość składki, więc warto ich nie pomijać: stan cywilny, dzieci do 13. roku życia, miejsce parkowania auta na noc. Jednak często może zdarzyć się, że porównywarce lub agentowi wystarczą jedynie PESEL, numer rejestracyjny, VIN i data pierwszej rejestracji, a aby uzyskać pozostałe informacje bez konieczności uzyskiwania ich bezpośrednio od klienta, tym samym oszczędzając jego czas. Zarówno kalkulator ubezpieczenia OC, jak i pomoc agenta ubezpieczeniowego w wyborze ofert może okazać się dla nas bardzo pomocna.

Ubezpieczenie OC. Kalkulator ? jaki wybrać?

W internecie można znaleźć bardzo szeroką ofertę porównywarek ubezpieczeń. Do najpopularniejszych z pewnością należą Rankomat oraz Mubi. Natomiast na CTU proponujemy państwu nieocenioną pomoc doświadczonych agentów ubezpieczeniowych, którzy na rynku działają już od dobrych paru lat. Nasza usługa różni się od kalkulatorów przede wszystkim tym, że przygotowywane dla Państwa oferty są wynikiem precyzyjnej pracy agentów, którzy prócz wiedzy i dostępu do ponad 30 towarzystw mogą zaoferować swoje osobiste zniżki, które nie są dostępne w kalkulatorach online. Dodatkowo, wybierając CTU można zyskać kontakt i pomoc naszych agentów niemal 24/7. Dzięki komunikacji przez aplikację WhatsApp znacznie usprawniliśmy kontakt z naszymi klientami, którzy mogą zwrócić się do nas z każdym ubezpieczeniowym problemem. Wszelkie sprawy papierkowe i formalności wykonujemy za naszych klientów. Jeśli chcesz się przekonać o jakości naszych usług, koniecznie złóż zamówienie na naszej stronie.

Skontaktuj się z Nami

Porozmawiaj bezpłatnie
z konsultantem

Wprowadź poprawny numer telefonu
Wprowadź poprawne dane

Porozmawiaj bezpłatnie
z konsultantem

Wprowadź poprawny numer telefonu
Wprowadź poprawne dane
Wprowadź poprawne dane

NIE MAM KONTA

Jeżeli nie posiadasz konta zostanie ono stworzone w kolejnym kroku. Uczestnictwo i korzystanie jest całkowicie darmowe!