Co chcesz ubezpieczyć?
Auto
NNW Dziecka
Dom
Życie
Rak
TURYSTYKA
ubezpieczenie ac

Najtańsze Ubezpieczenie OC

Chcesz kupić Najtańsze OC? Oto co warto wiedzieć o tym ubezpieczeniu

Ubezpieczenie OC to obowiązkowe ubezpieczenie komunikacyjne, które powinien mieć każdy właściciel pojazdu. Ubezpieczenie OC chroni nas przed konsekwencjami finansowymi wypadku, który zdarzył się z naszej winy. Ubezpieczenie OC pokrywa szkody wobec osób trzecich oraz ich mienia. Szkody poniesione w zdarzeniu mogą sięgać nawet kilku milionów złotych, dlatego skorzystanie w takiej sytuacji z ubezpieczenia OC może być naprawdę sporym odciążeniem finansowym, zwłaszcza że polisa OC gwarantuje zwrot kosztów nawet do 5 mln euro w przypadku narażenia zdrowia i życia poszkodowanego, oraz do 1 mln euro w razie uszkodzenia mienia. Raczej nikt nie chciałby płacić takich kwot z własnej kieszeni, dlatego OC to podstawa dla kierowców. Pamiętajcie jednak, że samo OC nie daje pełnej ochrony i w celu pokrycia własnych szkód przyda się ubezpieczenie AC.

Tanie OC. Od czego zależy cena i kiedy OC będzie najtańsze?

Jest wiele czynników, które wpływają na cenę OC i nie wszystkie są tak oczywiste, jakby mogło się wydawać! Towarzystwa ubezpieczeniowe zwracają uwagę przede wszystkim na: wiek kierowcy, doświadczenie w prowadzeniu pojazdów, historię szkodowości, a także miejsce zamieszkania i stan cywilny. Okazuje się, że wyliczając składkę ważne jest to, czy mieszkamy w mieście lub na wsi. Tanie OC na pewno będzie dostępne dla mieszkańców wsi. Na tanie OC wpływa także model pojazdu i moc silnika; wszelkie zabiegi tuningowe mające na celu dodanie autu mocy mogą powodować podwyższenie składki, a tanie OC może być ciężkie do znalezienia dla właścicieli takich pojazdów. Tanie ubezpieczenie OC to także przywilej kierowców z doświadczeniem, którzy posiadają prawo jazdy już kilkanaście lat, a także ci bez pokaźnej historii szkodowości. Nie wszyscy o tym wiedzą, ale to bardzo ważne: często zdarza się, że od wielu lat kupujemy swoje ubezpieczenie OC w tym samym towarzystwie ubezpieczeniowym. Jednak niewielu wie, że taki układ niekoniecznie może być dla nas korzystny. Składka z roku na rok może wzrastać, a my bez porównywania na bieżąco ofert od innych ubezpieczycieli nieświadomie przepłacamy. Inne metody (oprócz zmiany towarzystwa), aby kupić tanie ubezpieczenie OC to np. kupowanie ubezpieczeń w pakiecie lub zrezygnowanie z opłaty składki w ratach.

Najtańsze ubezpieczenie OC – jak skutecznie go szukać?

Sprawdzone sposoby, aby znaleźć dobre i najtańsze ubezpieczenie OC to przede wszystkim porównywanie ofert z różnych towarzystw. Najtańsze ubezpieczenie OC dla naszego samochodu możemy poznać wykorzystując porównywarki online. Po wpisaniu wszystkich danych widzimy oferty z wielu towarzystw, spośród których możemy wybrać najtańsze OC. Taką usługę proponujemy także na naszej stronie – u nas oferty przygotowują doświadczeni agenci, którzy prócz dostępu do ponad 30 towarzystw mają także swoje osobiste zniżki od towarzystw. Dzięki temu w CTU tanie OC dla naszych klientów to codzienność i już dziesiątki osób zaoszczędziło z nami na kupnie ubezpieczenia. Kup tanie ubezpieczenie OC za pośrednictwem CTU już dziś!

Porozmawiaj bezpłatnie
z konsultantem

Wprowadź poprawny numer telefonu
Wprowadź poprawne dane

Porozmawiaj bezpłatnie
z konsultantem

Wprowadź poprawny numer telefonu
Wprowadź poprawne dane
Wprowadź poprawne dane

NIE MAM KONTA

Jeżeli nie posiadasz konta zostanie ono stworzone w kolejnym kroku. Uczestnictwo i korzystanie jest całkowicie darmowe!