Co chcesz ubezpieczyć?
Auto
NNW Dziecka
Dom
Życie
Rak
TURYSTYKA
ubezpieczenie ac

Ranking OC

Ranking OC. Zakup dobrego ubezpieczenia

Ubezpieczenie OC to obowiązkowe ubezpieczenie komunikacyjne, które powinien mieć każdy kierowca pojazdu. Ubezpieczenie OC chroni nas przed konsekwencjami finansowymi wypadku, który zdarzył się z naszej winy i pokrywa szkody wobec osób trzecich oraz ich mienia. Polisa OC gwarantuje zwrot kosztów nawet do 5 mln euro w przypadku narażenia zdrowia i życia poszkodowanego, oraz do 1 mln euro w razie uszkodzenia mienia. Cena ubezpieczenia OC jest zależna od wielu czynników. Towarzystwa ubezpieczeniowe zwracają uwagę przede wszystkim na wiek kierowcy, doświadczenie w prowadzeniu pojazdów, historię szkodowości, a także miejsce zamieszkania i stan cywilny. O ile doświadczenie czy szkodowość są z oczywistych powodów brane pod uwagę, to mniej klarowny jest wpływ miejsca zamieszkania na cenę OC. Okazuje się, że wyliczając składkę ważne jest to, czy mieszkamy w mieście lub na wsi, obliczane jest natężenie ruchu oraz korzysta się ze statystyk wypadków. Na cenę OC wpływa także model pojazdu i moc silnika; wszelkie zabiegi tuningowe mające na celu dodanie autu mocy mogą powodować podwyższenie składki. Są sposoby, aby obniżyć cenę OC, np. kupowanie ubezpieczeń w pakiecie, zrezygnowanie z opłaty składki w ratach, czy aktualny ranking OC, na którego podstawie wybierzemy ubezpieczyciela.

  

Ranking ubezpieczeń OC. Czy warto korzystać?

Porównywarka ubezpieczeń oraz ranking ubezpieczeń OC to sprawdzone sposoby na obniżenie swojej składki OC. Bardzo często zdarza się, że od wielu lat kupujemy swoje ubezpieczenie OC w tym samym towarzystwie ubezpieczeniowym. Jednak niewielu wie, że taki układ niekoniecznie może być dla nas korzystny. Składka z roku na rok może wzrastać, a my bez porównywania na bieżąco ofert od innych ubezpieczycieli nieświadomie przepłacamy. I właśnie z tego powodu warto wykorzystać porównywarkę ubezpieczeń lub ranking ubezpieczeń OC. Wprowadzenie informacji do kalkulatora oraz przejrzenie listy obecnie najlepszych ubezpieczycieli zajmie nam zaledwie kilka chwil, a szybko okaże się, czy możemy kupić w innym towarzystwie znacznie tańsze OC samochodu. Warto zwracać uwagę na z pozoru drobne rzeczy (raty, kupowanie w pakietach, porównywanie ofert) ponieważ różnice w cenach OC mogą wynosić czasem nawet kilka tysięcy złotych.

  

Najlepsze ubezpieczenia OC. Ranking

Wartościowy ranking ubezpieczeń OC powinien opierać się nie tylko na cenach jakie proponuje dane towarzystwo, ale także na innych aspektach, np. cena ubezpieczeń w pakiecie, możliwość dobrani dodatkowych pakietów (np. Midi Assistance), komunikacja z towarzystwem i przebieg procesu likwidacji szkody, dodatkowe zniżki czy możliwość szybkiego zakupienia ubezpieczenia przez internet. Poniżej przedstawiamy aktualny ranking OC:

  1. AXA
  2. Benefia
  3. Generali
  4. InterRisk
  5. Link4
  6. MTU24
  7. Proama
  8. Uniqa
  9. Wiener
  10. You Can Drive (YCD)

 Zawsze warto jest poprosić o oferty z różnych towarzystw, aby sprawdzić jakie rozwiązanie będzie dla nas najbardziej korzystne. W CTU przygotowujemy dla naszych klientów trzy najlepsze oferty spośród tych dostępnych na rynku (współpracujemy z ponad 30 towarzystwami). Korzystając z wiedzy doradców i agentów z łatwością można wybrać dobre ubezpieczenie OC. Ranking oraz porównywarka także okażą się bardzo pomocne, jeśli chcemy dokonać przemyślanego zakupu.

Skontaktuj się z Nami

Porozmawiaj bezpłatnie
z konsultantem

Wprowadź poprawny numer telefonu
Wprowadź poprawne dane

Porozmawiaj bezpłatnie
z konsultantem

Wprowadź poprawny numer telefonu
Wprowadź poprawne dane
Wprowadź poprawne dane

NIE MAM KONTA

Jeżeli nie posiadasz konta zostanie ono stworzone w kolejnym kroku. Uczestnictwo i korzystanie jest całkowicie darmowe!