Co chcesz ubezpieczyć?
Auto
NNW Dziecka
Dom
Życie
TURYSTYKA

OC krótkoterminowe, OC, AC, ubezpieczenie OC, polisa OC, ubezpieczenia komunikacyjne, OC na 30 dni

Ubezpieczenie OC krótkoterminowe - kto może kupić?

OC krótkoterminowe bardzo przydatna rozwiązanie, które sprawdzi się w wielu sytuacjach. Kto może kupić ubezpieczenie OC krótkoterminowe i na czym polega ten rodzaj polisy?

Co to jest ubezpieczenie OC krótkoterminowe?

OC krótkoterminowe to nic innego jak ubezpieczenie OC, które jest zawierane na okres krótszy niż rok. OC krótkoterminowe zawiera się najczęściej na 30 dni lub 3 miesiące. Kierowcy mogą zakupić je w szczególnych okolicznościach. Ubezpieczenie OC krótkoterminowe można zawrzeć, gdy:

  • Posiadamy auto zarejestrowane na czasowo

  • Posiadamy auto sprowadzone zza granicy, które jeszcze nie jest zarejestrowane w Polsce

  • Prowadzimy komis zajmujący się sprzedażą aut (OC krótkoterminowe nazywane jest też OC komisowym)

 

OC krótkoterminowe przysługuje także właścicielom pojazdów:

  • Historycznych i zabytkowych

  • Wolnobieżnych

  • Wykorzystywanych do jazd testowych

 

Krótkoterminowe OC różni się od ubezpieczenia całorocznego pod kilkoma względami, dlatego kupując takie ubezpieczenie należy zwrócić uwagę na kilka rzeczy:

  • Nie odnawia się automatycznie

  • Polisa OC krótkoterminowego przechodzi na kolejnego właściciela, który może korzystać z ubezpieczenia do ostatniego dnia polisy

  • Aby zawrzeć ubezpieczenie OC krótkoterminowe potrzebujesz takich dokumentów jak dowód rejestracyjny (lub tymczasowy) oraz umowa sprzedaży pojazdu (nie starsza niż 30 dni).

 

OC krótkoterminowe – jak działa?

Ubezpieczenie OC krótkoterminowe nie różni się od rocznego OC zakresem ochrony i przysługują takie same sumy gwarancyjne. OC krótkoterminowe nie przedłuża się automatycznie, dlatego trzeba pilnować dokładnie dnia, w którym się ono zakończy, aby nie mieć przerwy w ubezpieczeni (z tym wiążą się kary).

Jeśli kupujesz OC krótkoterminowe dla auta sprowadzanego zza granicy, musisz pamiętać, że na takie auto możesz wykupić krótkoterminową polisę tylko jeden raz, a kolejna umowa musi być już zawarta na 12 miesięcy. Czujne powinny być także osoby, kupujące auta z komisu – takie pojazdy prawdopodobnie posiadają OC krótkoterminowe, które po zakończeniu jesteśmy zobowiązani przedłużyć we własnym zakresie. W Polsce każde auto obowiązkowo musi posiadać ubezpieczenie OC – nawet auta stojące na placach, nieużywane, a nawet przyczepki.

Ubezpieczenie OC krótkoterminowe znacząco ułatwia sprawę kierowcom, którzy czasowo, okazyjnie potrzebują ubezpieczyć auto. Dzięki temu rozwiązaniu, nie ma konieczności kupowania rocznej polisy OC w pełnej cenie. OC krótkoterminowe nie jest drogim ubezpieczeniem – za miesiąc kosztuje 75 zł, a na okres 3 miesięcy ok. 100 zł. Ubezpieczenie OC/AC to podstawa każdego kierowcy. Ubezpieczenie OC chroni nas w sytuacjach, gdy spowodujemy wypadek i musimy pokryć szkody na mieniu lub zdrowiu osób trzecich. Ubezpieczenie AC natomiast zapewni nam wsparcie finansowe, gdy po wypadku czy w wyniku czynników atmosferycznych musimy naprawić swoje auto. Ubezpieczenie OC/AC zakupisz poprzez naszą stronę wypełniając krótki formularz – my zajmiemy się resztą.

 
KUP UBEZPIECZENIE OC

Porozmawiaj bezpłatnie
z konsultantem

Wprowadź poprawny numer telefonu
Wprowadź poprawne dane

Porozmawiaj bezpłatnie
z konsultantem

Wprowadź poprawny numer telefonu
Wprowadź poprawne dane
Wprowadź poprawne dane

NIE MAM KONTA

Jeżeli nie posiadasz konta zostanie ono stworzone w kolejnym kroku. Uczestnictwo i korzystanie jest całkowicie darmowe!