Co chcesz ubezpieczyć?
Auto
NNW Dziecka
Dom
Życie
TURYSTYKA

ubezpieczenie podróżne, revolut, turystyka, podróże, ubezpieczenie turystyczne

Posiadasz ubezpieczenie podróżnee w Revolut? Możesz nie otrzymać odszkodowania

Revolut to usługa finansowa, która z poziomu aplikacji mobilnej połączonej z kartą Mastercard, optymalizuje koszty przewalutowania wypłacanych pieniędzy. Dzięki Revolutowi można otworzyć konto bankowe, robić przelewy, trzymać na koncie środki w różnych walutach oraz płacić kartą za granicą bez prowizji. Niedawno Revolut wprowadził do swojej oferty ubezpieczenia podróżne. Aby korzystać z ubezpieczenia wystarczy aktywować odpowiednią funkcję, a ubezpieczenie podróżne zacznie działać, gdy przekroczymy granice – składka będzie automatycznie pobierana z naszego konta w zależności od ilości dni, jaką spędzimy poza krajem.

KUP UBEZPIECZENIE PODRÓŻY

Do tej pory system działał sprawnie i bez zarzutów, ale nie tak dawno zwrócono uwagę na niezwykle istotny zapis w OWU, gdzie wyraźnie zapisane jest, że odszkodowanie nie zostanie wypłacone, jeśli podróżny nie stosuje się do zaleceń swojego rządu.

Tymczasem, od około 8 miesięcy, na stronie polskiego rządu widnieje następująca informacja: MSZ apeluje o unikanie podróży zagranicznych, jeśli nie są one konieczne.

Biuro prasowe Revoluta nie zaprzeczyło takiej interpretacji przepisów, dlatego jeśli planujesz zagraniczną podróż, lepiej wyłącz usługę przed wyjazdem – po przekroczeniu granicy nie będzie to możliwe z poziomu aplikacji, konieczne będzie skontaktowanie się z czatem lub konsultantem. W innym razie system zacznie pobierać regularne opłaty za ubezpieczenie, które i tak nie zadziała.

Póki kwestie związane z ubezpieczeniem podróżnym od Revoluta nie zostaną uregulowane, użytkownikom brytyjskiej aplikacji zaleca się zorganizowanie polisy turystycznej we własnym zakresie.

Jak wygląda zakup ubezpieczenia turystycznego w czasach pandemii? Na szczęście po wielu miesiącach obcowania z COVID-19 polskie towarzystwa ubezpieczeniowe zdążyły wypracować korzystne i działające rozwiązania. Obecnie nie ma najmniejszego problemu z zakupieniem ubezpieczenia na podróż zagraniczną, w której zakresie znajdzie się także zachorowanie na COVID-19 czy koszty związane z odwołaniem wyjazdu

Dobre ubezpieczenie turystyczne powinno zawierać przede wszystkim koszty leczenia, transportu medycznego, NNW oraz OC w życiu prywatnym. Jadąc na zagraniczne wakacje musimy zabezpieczyć się głównie na wypadek konieczności udzielenia pomocy medycznej oraz transportu – opieka medyczna w innych krajach potrafi być niesamowicie kosztowna. OC w życiu prywatnym przyda się,  gdy spowodujemy szkody, np. uszkodzenia w hotelu lub gdy doprowadzimy do kolizji na stoku narciarskim.

Aby kupić takie ubezpieczenie za naszym pośrednictwem  wystarczy złożyć zapytanie poprzez formularz lub napisać wiadomość na czacie widocznym w prawym dolnym rogu strony głównej. Po zostawieniu danych kontaktowych nasi agenci przygotują oferty – być może będzie konieczne skontaktowanie się w celu uzyskania informacji potrzebnych do wykonania kalkulacji. Współpracujemy z ponad 30 towarzystwami, dzięki czemu mamy szeroki wgląd w rynek ubezpieczeń. Oferty wysyłamy na maila oraz pomagamy sfinalizować zamówienie do samego końca, a w razie pytań agenci służą pomocą i dobrą radą.

KUP UBEZPIECZENIE PODRÓŻY

Porozmawiaj bezpłatnie
z konsultantem

Wprowadź poprawny numer telefonu
Wprowadź poprawne dane

Porozmawiaj bezpłatnie
z konsultantem

Wprowadź poprawny numer telefonu
Wprowadź poprawne dane
Wprowadź poprawne dane

NIE MAM KONTA

Jeżeli nie posiadasz konta zostanie ono stworzone w kolejnym kroku. Uczestnictwo i korzystanie jest całkowicie darmowe!