Revolut to usługa finansowa, która z poziomu aplikacji mobilnej połączonej z kartą Mastercard, optymalizuje koszty przewalutowania wypłacanych pieniędzy. Dzięki Revolutowi można otworzyć konto bankowe, robić przelewy, trzymać na koncie środki w różnych walutach oraz płacić kartą za granicą bez prowizji. Niedawno Revolut wprowadził do swojej oferty ubezpieczenia podróżne. Aby korzystać z ubezpieczenia wystarczy aktywować odpowiednią funkcję, a ubezpieczenie podróżne zacznie działać, gdy przekroczymy granice – składka będzie automatycznie pobierana z naszego konta w zależności od ilości dni, jaką spędzimy poza krajem.
Do tej pory system działał sprawnie i bez zarzutów, ale nie tak dawno zwrócono uwagę na niezwykle istotny zapis w OWU, gdzie wyraźnie zapisane jest, że odszkodowanie nie zostanie wypłacone, jeśli podróżny nie stosuje się do zaleceń swojego rządu.
Tymczasem, od około 8 miesięcy, na stronie polskiego rządu widnieje następująca informacja: MSZ apeluje o unikanie podróży zagranicznych, jeśli nie są one konieczne.
Biuro prasowe Revoluta nie zaprzeczyło takiej interpretacji przepisów, dlatego jeśli planujesz zagraniczną podróż, lepiej wyłącz usługę przed wyjazdem – po przekroczeniu granicy nie będzie to możliwe z poziomu aplikacji, konieczne będzie skontaktowanie się z czatem lub konsultantem. W innym razie system zacznie pobierać regularne opłaty za ubezpieczenie, które i tak nie zadziała.
Póki kwestie związane z ubezpieczeniem podróżnym od Revoluta nie zostaną uregulowane, użytkownikom brytyjskiej aplikacji zaleca się zorganizowanie polisy turystycznej we własnym zakresie.
Jak wygląda zakup ubezpieczenia turystycznego w czasach pandemii? Na szczęście po wielu miesiącach obcowania z COVID-19 polskie towarzystwa ubezpieczeniowe zdążyły wypracować korzystne i działające rozwiązania. Obecnie nie ma najmniejszego problemu z zakupieniem ubezpieczenia na podróż zagraniczną, w której zakresie znajdzie się także zachorowanie na COVID-19 czy koszty związane z odwołaniem wyjazdu.
Dobre ubezpieczenie turystyczne powinno zawierać przede wszystkim koszty leczenia, transportu medycznego, NNW oraz OC w życiu prywatnym. Jadąc na zagraniczne wakacje musimy zabezpieczyć się głównie na wypadek konieczności udzielenia pomocy medycznej oraz transportu – opieka medyczna w innych krajach potrafi być niesamowicie kosztowna. OC w życiu prywatnym przyda się, gdy spowodujemy szkody, np. uszkodzenia w hotelu lub gdy doprowadzimy do kolizji na stoku narciarskim.
Aby kupić takie ubezpieczenie za naszym pośrednictwem wystarczy złożyć zapytanie poprzez formularz lub napisać wiadomość na czacie widocznym w prawym dolnym rogu strony głównej. Po zostawieniu danych kontaktowych nasi agenci przygotują oferty – być może będzie konieczne skontaktowanie się w celu uzyskania informacji potrzebnych do wykonania kalkulacji. Współpracujemy z ponad 30 towarzystwami, dzięki czemu mamy szeroki wgląd w rynek ubezpieczeń. Oferty wysyłamy na maila oraz pomagamy sfinalizować zamówienie do samego końca, a w razie pytań agenci służą pomocą i dobrą radą.