Co chcesz ubezpieczyć?
Auto
NNW Dziecka
Dom
Życie
TURYSTYKA
ubezpieczenie ac

Cena Ubezpieczenia na życie

Cena ubezpieczenia na życie – od czego zależy wysokość składki?

Ubezpieczenie na życie to ubezpieczenie, które pozwala nam zabezpieczyć finansowo naszych najbliższych w razie naszej śmierci. W podstawowej wersji ubezpieczenia otrzymamy odszkodowanie jedynie z tytułu wystąpienia naturalnego zgonu, ale nasz zakres ochrony możemy dowolnie modyfikować, rozszerzać go o kolejne zdarzenia, a także dopisywać osoby objęte ochroną. Ubezpieczenie na życie może nam zapewnić także świadczenia w przypadku wystąpienia NNW, operacji, długotrwałej rehabilitacji i leczenia czy urodzenia dziecka. Zakres ochrony powinniśmy rozważnie dobrać pod kątem swoich potrzeb i możliwości finansowych. Właśnie od tych i innych wielu czynników uzależniona jest cena ubezpieczenia na życie. Pierwsze, o co poprosi nas agent ubezpieczeniowy, to wypełnienie ankiety medycznej. W niej musimy podać historię naszych chorób (jeśli jakieś występują). Wyższą składkę z pewnością będą płacić osoby po udarach, zawałach czy przebytych chorobach nowotworowych. Na podstawie naszej kondycji zdrowotnej zostanie ocenione ryzyko oraz określona cena ubezpieczenia na życie. Istotny będzie także wiek osoby ubezpieczającej się – osoby starsze mogą płacić wyższą składkę. Innym ważnym elementem jest wykonywana praca zawodowa. Koniecznie należy określić ryzyko zawodowe i inaczej zostanie sklasyfikowana osoba wykonująca pracę biurową, a zawodowy kierowca. Warto dobierać zakres ochrony właśnie pod kątem swojej pracy – kierowca powinien rozważyć dodatek do pakietu uwzględniający śmierć w wypadku komunikacyjnym lub NNW. Cena ubezpieczenia na życie zależy także od wybranego zakresu i sumy ubezpieczenia. Im wyższą sumę wybierzemy i szerszy zakres, tym wyższa będzie składka. Dobrze zwrócić uwagę, aby płacona składka była proporcjonalna do zdarzeń, które występują najczęściej, np. pobyt w szpitalu lub wypadki w pracy i odszkodowanie za te sytuacje były wysokie.

Przed kupieniem ubezpieczenia na życie musimy się dokładnie zastanowić, jaki zakres ma mieć ochrona, ile jesteśmy w stanie płacić miesięcznie za ubezpieczenie oraz jak wysokiej sumy ubezpieczenia oczekujemy.

Jaka jest Cena ubezpieczenia na życie?

Cena ubezpieczenia na życie waha się od ok. 30 zł za miesiąc (w podstawowej wersji ubezpieczenia), do 100 zł miesięcznie. Osoba młoda, bez chorób i nałogów spokojnie może nastawić się na najniższą składkę. Im jesteśmy starsi, tym cena ubezpieczenia na życie jest wyższa. Najlepiej jest rozważyć zakup ubezpieczenia jeszcze przed 40. rokiem życia. Nie zapłacimy wtedy najniższej składki, ale nie będzie ona jedną z tych wyższych. Tak jak w przypadku każdego innego ubezpieczenia, warto porównywać oferty ubezpieczenia na życie w kilku towarzystwach ubezpieczeniowych. Oprócz tego, że cena ubezpieczenia na życie będzie zależeć od mnóstwa czynników, możliwości i preferencji ubezpieczającego, to podobne zakresy w różnych towarzystwach mogą się znacząco różnić ceną. Szkodliwą praktyką jest chęć oszczędzania na ubezpieczeniu. Dobra, wartościowa polisa, która zapewni nam właściwą ochronę, powinna kosztować od 50 zł do 100 zł za miesiąc (już po dobraniu dodatków i rozszerzeń). Jednak w przypadku, gdy niska cena ubezpieczenia na życie jest dla nas bardzo istotna z różnych względów, tańszą opcją będzie ubezpieczenie grupowe. Takie ubezpieczenie możemy zawrzeć w pracy. Składka ubezpieczenia grupowego rzadko przekracza 50 zł, a czasem zdarza się, koszt ubezpieczenia pokrywa pracodawca. Minusem ubezpieczenia grupowego jest brak możliwości poszerzania lub zmniejszania zakresu ochrony.  

Porozmawiaj bezpłatnie
z konsultantem

Wprowadź poprawny numer telefonu
Wprowadź poprawne dane

Porozmawiaj bezpłatnie
z konsultantem

Wprowadź poprawny numer telefonu
Wprowadź poprawne dane
Wprowadź poprawne dane

NIE MAM KONTA

Jeżeli nie posiadasz konta zostanie ono stworzone w kolejnym kroku. Uczestnictwo i korzystanie jest całkowicie darmowe!