Co chcesz ubezpieczyć?
Auto
NNW Dziecka
Dom
Życie
Rak
TURYSTYKA
ubezpieczenie ac

Ubezpieczenie Grupowe

Czym jest Ubezpieczenie Grupowe?

Ubezpieczenie Grupowe to wariant ubezpieczenia dostępny w firmach i zakładach pracy. Grupówki mają zarówno swoje mocne, jak i słabe strony. Charakterystyczną cechą wyróżniającą ubezpieczenia grupowe, jest to, że muszą być dopasowane do dużej grupy osób. Z tego powodu ubezpieczyciel musi dopasować swoją ofertę do ludzi z różnych grup wiekowych i o różnych możliwościach finansowych. W takich okolicznościach otrzymujemy ubezpieczenie grupowe o umiarkowanym zakresie, przeciętną sumą ubezpieczenia, ale o dużo niższej składce niż ubezpieczenie indywidualne.

KUP UBEZPIECZENIE GRUPOWE albo KUP UBEZPIECZENIE INDYWIDUALNE

Co odróżnia Ubezpieczenia Grupowe od indywidualnych?

Ubezpieczenia Grupowe faktycznie są bardzo wygodnym rozwiązaniem. Wybierając ubezpieczenie grupowe w pracy, decydujemy się na jeden z dostępnych wariantów i mamy gotowy pakiet ryzyk i sum ubezpieczenia ? nie musimy się zastanawiać, jakie rozszerzenia dobrać. Standardowo w zakresie ochrony ubezpieczenia grupowego są: zgon ubezpieczonego, śmierć bliskich osób, poważne zachorowanie, pobyt w szpitalu i nieszczęśliwe wypadki. Przy zawieraniu ubezpieczenia nie jest wymagana ankieta medyczna, a w wielu przypadkach karencje są znacznie mniejsze lub nie ma ich wcale ? ubezpieczycielowi opłaca się ten zabieg bardziej niż w przypadku polis indywidualnych. Nie musimy się też martwić o terminowe opłacanie składki, ponieważ przeważnie oplata pobierana jest automatycznie z pensji, a w niektórych przypadkach to pracodawca pokrywa koszty ubezpieczenia grupowego. Cena ubezpieczenia grupowego zależy od ilości zatrudnionych pracowników ? można spodziewać się wyższej składki za ubezpieczenie grupowe w małej, rodzinnej firmie niż w korporacji zatrudniającej kilkuset pracowników. W porównaniu do liczby wykupionych ryzk, ubezpieczenie grupowe wypada lepiej od indywidualnego ? za cenę kilkudziesięciu zdarzeń w grupówce, w indywidualnej polisie można mieć 1-2 zdarzenia.

Ubezpieczenie grupowe w pracy to wygodne rozwiązanie, ale niestety nie mamy wpływu na wybór zakresu ochrony i sumy ubezpieczenia

To co dla jednych jest zaletą, dla innych może być wadą, bo patrząc na ubezpieczenie grupowe z innej strony, nie mamy praktycznie na nie żadnego wpływu. Nie decydujemy o zakresie, sumie ubezpieczenia, ryzkach i składce. Ubezpieczenie na życie dobrane indywidualnie może okazać się dla nas znacznie korzystniejsze, jeśli chcemy płacić składkę jedynie za wybrane ryzyka, a do polisy dobrać dodatkowe pakiety. Największe różnice można jednak zaobserwować w sumach ubezpieczenia. W przypadku ubezpieczenia indywidualnego maksymalna suma odszkodowania może wynosić nawet 2 mln zł, a ubezpieczenie grupowe zapewnia co 20 000 zł do maksymalnie 150 000 zł odszkodowania. Warto pamiętać, że nawet jeśli zdecydujemy się na ubezpieczenie grupowe w pracy, to wciąż możemy zawrzeć dodatkowo indywidualną polisę. Wtedy mam znacznie szerszy zakres ochrony, a odszkodowanie będzie nam przysługiwać z obu polis.

Jak wybrać znaleźć dobre ubezpieczenia grupowe? Ranking

Najlepszym ubezpieczeniem grupowym będzie ta oferta, która posiada korzystny i atrakcyjny stosunek składki do proponowanego zakresu. Przed podjęciem decyzji o wyborze ubezpieczenia warto przejrzeć kilka proponowanych ofert i porównać je, aby zauważyć, która towarzystwo oferuje nam najlepsze warunki, jeśli chodzi o ubezpieczenie grupowe. Ranking także może być pomocny w poszukiwaniach, ponieważ podsumuje, które towarzystwa są według klientów najlepiej oceniane pod względem ceny, zakresu, kontaktu i likwidacji szkody/wypłacenia odszkodowania. Poniżej przedstawiamy ranking ubezpieczeń grupowych:

  1. Warta
  2. Uniqa
  3. Compensa
  4. Ergo Hestia
  5. Nationale Nederlande
  6. Allianz Rodzina
  7. MetLife
  8. Generali
  9. PZU Pełnia życia
  10. Aviva

Ranking ubezpieczeń grupowych może być sugestią, u których ubezpieczycieli warto szukać ofert. Jednak ostatecznym wyznacznikiem do wyboru ubezpieczenia powinna być dokładna analiza zakresu i cen oraz lektura Ogólnych Warunków Ubezpieczenia.

KUP UBEZPIECZENIE GRUPOWE albo KUP UBEZPIECZENIE INDYWIDUALNE

Skontaktuj się z Nami

Porozmawiaj bezpłatnie
z konsultantem

Wprowadź poprawny numer telefonu
Wprowadź poprawne dane

Porozmawiaj bezpłatnie
z konsultantem

Wprowadź poprawny numer telefonu
Wprowadź poprawne dane
Wprowadź poprawne dane

NIE MAM KONTA

Jeżeli nie posiadasz konta zostanie ono stworzone w kolejnym kroku. Uczestnictwo i korzystanie jest całkowicie darmowe!